Българският модел е по-лош от Бермудския триъгълник.
В Бермудския триъгълник нещата просто изчезват.
И знаеш, че ги няма.
При българския модел ги има, но не са те.
И не знаеш какво е.
Това написа големият български писател и драматург Станислав Стратиев, който рано напусна този свят, защото се измори от борбата с властващия в нашия свят абсурд.
Но ние, българите, не можем да избягаме от нашия си абсурд и нашата си, българската участ. Защото, както отново написа Стратиев, „Човек може да избегне късмета си, но участта си – никога.”
Та, с днешна дата отново се питаме: Потопът, който виждаме в Мизия, от дъджа ли е или само така ни се струва? Изпускани ли са язовири и има ли отговорни за жертвите, които страната ни дава курбан не за първи път? Защо пак ни удави, въпреки че бяхме предупредени? Отговорността абстрактно понятие ли е и има ли място в безвремието, в което живеем? – Темата ще коментираме със специалист по водата - Иван Иванов, председател на Българската асоциация по водите;
От „мястото на събитието” Севдалин Палаузов ще ни направи съпричастни на бедстващото от дни високопланинско село Дедево. Ще чуем разказа му за приключението да се стигне до там, както и хората от селото, попаднали в капана на изолацията;
За морала, правото и участта да си работник в свободна България в 21-в век, за диктата на работодателя ще е разговорът ни с Цветан Михайлов, член на Управителния съвет на Синдиката на служителите в затворите в България. Поводът е обявеният от днес безсрочен символичен протест на надзирателите в цялата страна;
С бившия министър на транспорта Ивайло Московски от ГЕРБ ще коментираме поредните политически партийни битки и тяхното влияние върху живота на всеки един от нас;
Ще ви поднесем и още изненади, ако бъдете с нас от 15 до 17 часа в "Ден след ден" по Радио Пловдив!Кадри от ежедневието, опита, мечтите, приятелствата и предателствата по пътя на Антония Маринова- Крейзи разглеждаме като в албум тази седмица. Колажът й е любим. Като пъзел от емоции са спомените, за които разказва - от причината, поради която избира този псевдоним, през първата "Практика", която я връща в Пловдив с нова кола, която не може да кара,..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Живко Петров - пианист, композитор, музикален продуцент и аранжор, но не само по професия, но и по призвание. Изпипва всеки детайл на своето творчество със смирение, характерно само за истински осъзнатите и отдадените творци. Казва, че най-голямата му награда е признанието на публиката, а с..
За работещите в радио Пловдив името на инж. Минко Кръстев е съизмеримо с легенда – човека, без когото радиото не може. Професионалната му съдба го свързва с радиото в продължение на 45 години, през които целият технологичен процес на излъчването преминава през него с всички положителни и негативни „екстри“, с които се е налагало да се справя за..
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..
Славка Щерева е учител по руски език и дългогодишен директор на Средно училище „Любен Каравелов“ в Пловдив, известно като „най-добрата школа за народни инстументи и народно пеене“. Убедена е, че да бъдеш учител е мисия и отговорност, с която могат да се справят само добри хора, и че зад всеки успешен директор стои екип от съмишленици,..