Пловдивска митрополия организира благотворителен детски базар на предмети, изработени от деца и ученици от пловдивска епарахия. Средствата ще отидат за лечение на болно дете.
Благотворителният базар ще се състои на 10 и 11 декември в църквата "Св. Марина", а на 12 и 13 декември в църкавата "Св.Петка".
Епархийският духовен надзорник на Пловдивска епархия свещеноиконом Виктор Христев разказва за Радио Пловдив за тази традиционна за митрополията инициатива, насочена и към предстоящото Рождество Христово.
Отец Виктор пожела на Рождество Христово на всички: " нека Бог се роди и в нашите сърца и да бъдем по-добри, по-милостиви и по-човечни".
Разговорът със свещеноиконом Виктор Христев е въ звуковия файл.
Военният сблъсък между Индия и Пакистан създава поводи за тревога в международен план и с факта, че става дума за две ядрени държави, коментира експертът по международни отношения и геополитика професор Румен Кънчев. Той се спира и на двустранната дипломация по убеждаването на всички страни от ЕС да подкрепят начало на преговори за членство на Украйна..
Най – активните доброволци и заслужили деятели на Българския червен кръст в Пловдив бяха наградени на церемония в Малката базилика по повод Световния ден на червения кръст и Червения полумесец. Той се отбелязва всяка година на 8 май в памет на основоположника на хуманитарното движение – швейцарския хуманист Анри Дюн а н. Той е роден на тази дата..
След поредната ваканция депутатите се връщат в пленарна зала. Какво свършиха до тук, какво се очаква от законотворството им, както и дали ще има нов вот на недоверие преди юни, говорим с политолога д-р Теодор Славев . Политологът отбеляза в началото на разговора, че законодателната програма на НС не е особено богата, като пленарните сесии са..
От Италия включваме монсеньор Йовко Пищийски , служител в Държавния секретариат на Ватикана, с него говорим за конклава (под ключ), който ще избере новия глава на Римокатолическата църква. Йовко Пищийски каза в началото, че процедурата започва с литургия, където всички 133 кардинали ще се помолят, за да може Светият Дух да ги озари и те да..
Полковникът от резерва и председател на Съюза на офицерите от разерва "Атлантик" не е привърженик на парадите, въпреки че на 6 май се вълнува от спомените и принадлежността си към армията. Според него обаче те са инерция и отживелица, характерна повече за тоталитарните държави. Те ангажират твърде сериозен и неоправдан ресурс, а отделно от това..