Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нова благотворителна кампания за деца тази вечер

Благотворителен концерт  „Моето специално дете“ организира сдружение „Паралелен свят“.  

Целта е със събраните  средства да се разкрие Център за ранна интервенция -  услуга, която ще подкрепя семействата още от първите дни след установяване на увреждане или забавено развитие на детето.  Екип от професионалисти ще съдейства за подобряване на социалнопсихологическото функциониране на децата и техните семейства и да се максимизира семейното благополучие и академичното функциониране на децата. 

В концерта, който ще се състои от 18:00 ч. в Народно читалище „Христо Ботев“ -  район „Южен“ , участие ще вземат вокалните групи " Детелинки", "Лолипоп", „Присъствие“, формация за автентичен фолклор “Куклици”, фолклорен ансамбъл " Тракийска младост” и Румен Тошков  - студент в Музикалната академия. 

Благотворителната кампаня може да се подкрепи и със Закупуване на картички и сувенири от благотворителните базари, организирани от  Сдружение „Паралелен свят”.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Поредно отличие за Владислав Христов от престижен конкурс

В седмото издание на международния конкурс “Basho-an” са участвали 1591 поети, от 43 държави. Това е третото отличие, което получава Владислав Христов на престижния хайку форум. „Първото ми отличие беше самото спечелване на наградата. След това бях отличен в първите десет, тази година отново съм сред първите десет. Досега съм участвал..

обновено на 12.03.25 в 18:12

Стоян Радев режисира "Берлин, Берлин" в пловдивската Драма

В Пловдивския Драматичен театър започнаха репетициите на комедията „Берлин, Берлин“ от Жералд Сиблерас и Патрик Одекоор.  Пиесата отвежда в сърцето на Източен Берлин през 80-те години – време на страх, тайни и отчаяни опити за бягство към свободата. Ема Келер, постъпва като болногледачка на възрастната майка на Вернер Хофман – офицер от..

публикувано на 12.03.25 в 11:21

Галерия „НестандАрт“ отваря врати в Пловдив

Най-новото място за изкуство – галерия „НестандАрт“ , се намира на бул. „Шести Септември“ №172 . Тя ще бъде открита тази вечер с изложба на двама добре известни на българската и международната художествена сцена артисти - Веско Велев и Минчо Панайотов . Създатели на новото арт пространство са фондация „Изкуство през вековете“ и Биенале на..

публикувано на 11.03.25 в 06:46

Живопис и рисунки на Явор Костадинов в Балабановата къща

Явор Костадинов открива изложба живопис и рисунки тази вечер в Сводестата зала на Балабановата къща.  Експозицията носи заглавие „Under. Over. Near. Far. // Под. Над. Близо и далеч.“ и може да се разгледа до 23 март. Младият художник показва произведения от последните пет години с акцент върху рисунките и скиците в малък формат, т.нар. ескизи и..

публикувано на 11.03.25 в 06:39

Любослава Трайкова гостува в клуб „Петното на Роршах“

Литературен салон Spirt &Spirit в Пловдив организира среща с Любослава Трайкова в клуб Петното на Роршах. Ще бъде представен нейният дебютен сборник с разкази „Корени и светила“. Срещата се осъществява със съдействието на Литературен фестивал Пловдив чете и ИК "Жанет 45". Те представят авторката така: "Бърз ум, богат език и внимание към..

обновено на 11.03.25 в 06:28