Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Проверки по строителни обекти за безопасни условия на труд

Инж. Живко Недев -Инспекция по труда
Снимка: Елена Крушкова-Радио Пловдив

Инспекцията по труда в Пловдив започна проверки по сторителните обекти, намиращи се на територията на цялата област. Целта е да се види дали са осигурени безопасни условия на труд, съобщи инж. Живко Недев от областната инспекция. По думите му проверяващите ще  обръщат особено внимание на обезопасяването срещу падане от височина, срещу удар от падащи предмети и на изкопите. 

Първият проверен обект тази сутрин е изкоп за  строеж на жилищна сграда и офис помещения на ул.”Авксентий Велешки” в Пловдив. Според инж. Недев са констатирани няколко нарушения, свързани с инструктажа на работниците, който трябва да се прави всяка сутрин. 

Строители


Техническият ръководител на обекта Деница Иванова обясни, че инструктаж е направен, но просто един от строителите е пропуснал да се подпише в книжката. Тя допълни, че всички наети лица са с трудови договори и работят според изискванията с каски и специално облекло. Деница Иванова уточни, че в момента се обезопасява изкопа в близост до съседните постройки и се спазват всички техонологични изисквания, като се работи според проекта. До година ще бъде възстановен и тротоара, който сега е премахнат и ограден  за да преминават камионите и строителните машини. 

От своя страна инж.Недев допълни, че ще бъдат направени предписания на фирмата изпълнител „Пътинженеринг”, като до седмица ще се вземе решение дали да й бъде наложена санкция.

От инспекцията съобщават още, че ако дейността на спрян обект бъде подновена без да са отстранени констатирани нередности, ще бъде сезирана прокуратурата. Проверките ще продължат до края на месеца.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Агресивен шофьор получи условна присъда

10-месечна условна присъда с 3-годишен изпитателен срок получи шофьор за хулиганска проява на пътя. Инцидентът станал на 7 февруари по бул. Цариградско шосе в Пловдив. Тогава мъжът засякъл с колата си автомобила на друг шофьор. Последвала саморазправа, при която 27-годишният мъж удари другия водач и счупил мобилния му телефон.  Агресивният..

публикувано на 19.02.25 в 10:56

Пожар е причинил смъртта на работник в миннодобивния завод в Панагюрище

Продължава разследването на инцидента в завод „Асарел-Медет“, при който загина 55-годишен работник , след срутване на конструкция в цеха за средно и дребно трошене.  Работник загина в Панагюрище Преди падането на естакадата там е имало локален пожар и най-вероятно това е нарушило основите на съоръжението. По нещастно обстоятелство в момента на..

публикувано на 19.02.25 в 07:44

Пловдив се прекланя пред паметта на Васил Левски

Пловдив почита 152 години от гибелта на Апостола на Свободата Васил Левски. Поклонението пред паметника на Васил Левски на централната алея на Бунарджика започва в 11.00 часа с участието на представителни военни формирования – почетна рота, военен духов оркестър и венценосци, членове на Общински комитет „Васил Левски”, Комитет „Родолюбие” и..

обновено на 19.02.25 в 06:29

Връчват "Златен ритон" на "Винария"

В Пловдив продължават проявите в съпътстватаща програма на десетото издание на мегафорума за агробизнес, включващ изложбите АГРА, Винария и Фудтех. В Конгресния център на панаира ще се проведе семинар на тема „Добри земеделски практики и примери от България и Европа в областта на климата, почвеното здраве и намаляване на риска от използване на..

публикувано на 19.02.25 в 06:23

Търговската гимназия отбелязва годишнина от създаването си

Националната търговска гимназия-Пловдив тържествено отбелязва днес 115 години от създаването си.  Възпитаниците на гимназията и техните преподаватели ще проведат шествие до паметника на Апостола в подножието на Бунарджика. Там ще се поклонят пред паметта на Васил Левски.  След което се отправят към тържественото честване на годишнината, което ще..

публикувано на 19.02.25 в 06:19