Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Южен полъх” на протест срещу незаконна бариера

| обновено на 17.06.15 в 14:28
Снимка: topnovini

Заради неспазено решение на съда собственици и живущи в комплекс „Южен полъх” в Пловдив организират протестно шествие тази вечер. Инвеститорите предлагат платени паркоместа в подземен гараж, или ползване на съседна територия за паркиране на автомобилите на над 100 семейства. Живеещите не са съгласни и настояват за премахване на бариерата, която затваря достъпа до местата пред жилищната сграда.

Гражданите се позовават на  влязлото в сила решение на съда.  Протестното шествие ще „тръгне” от двора на комплекса „Южен полъх” на бул. Александър Стамболийски № 105 – 113 и ще приключи на бул.”Никола Вапцаров” 91.

Скандалната бариера бе поставена в комплекса през лятото на 2010 г., когато гражданите се възпротивиха, но до протест не се стигна. Тогава отнесоха спора в съда, който на всички инстанции постановява бариерата за незаконна и че следва да бъде премахната.

Преди няколко дни жителите на комплекса внесоха подписка до кмета Иван Тотев, Общинския съвет и жалба в Първо РПУ.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Над 40 мерки за пътна безопасност набеляза правителството

43 мерки за подобряване на пътната безопасност набеляза правителството в Работна програма за тази година. Освен спешните ремонти на 36 вече обявени пътни отсечки с най-много катастрофи и загинали, кабинетът залага промени в редица закони и наредби. Записи от камери на общините и други държавни органи ще могат да се ползват като доказателство за издаване..

обновено на 11.05.25 в 17:21

Днес почитаме Светите братя Кирил и Методий

На днешния ден Българската православна църква почита светите братя Кирил и Методий.  Още През Възраждането 11 май се утвърждава като важен празник.  Първи известия за честването на светите братя на тази дата се намират в „Христоматия славянского язъка“ от 1852 година на Неофит Рилски.  През 1857 година денят е почетен в българската..

обновено на 11.05.25 в 17:21

Зеленчуците леко поевтиняват, плодовете поскъпват

Значителен спад в цените на повечето зеленчуци на борсите в страната показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА.  Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се понижава с 1,16 процента до 2,377 пункта. Миналата..

обновено на 11.05.25 в 17:20

В Пазарджик събраха "Капачки за бъдеще" в подкрепа на деца

Жителите на община Пазарджик се включиха активно в националната кампания  "Капачки за бъдеще" - в подкрепа на детското здравеопазване.  Събитието се проведе на паркинга пред големия хипермаркет на булевард „Георги Бенковски“ където жители на града, ученици, семейства и доброволци имаха възможността да предадат своите събрани капачки.   Кампанията..

публикувано на 11.05.25 в 17:20

На централния площад се проведе кампанията "Книги за смет"

Днес на площад „Централен” в Пловдив  за поредна година се проведе кампанията „Книги за смет”.   Общината е дългогодишен домакин на инициативата.  „Буквите, които ни свързват“ е мотото на кампанията, посветено на нашата азбука. Под това мото всяка година една буква от азбуката се представя под формата на специално издание. Така участниците..

обновено на 11.05.25 в 17:15