Очаквано първият вот на недоверие към втория кабинет на Бойко Борисов не успя. 130 депутати го отхвърлиха. Според журналиста Петко Георгиевq от този вот спечели Петър Москов и визията му за реформа в здравеопазването, защото напоследък се твърдеше, че той е самотен и няма подкрепата на мнозинството за промените.
По повод спрените от премиера търгове за стотици милиони той подчерта, че е важно докъде ще се развие отдалечаването на Бойко Борисов от Делян Пеевски. Коментарите за откъсване на връзките с олигархията са твърде оптимистични, но във всички случаи има заявка за стъпки в правилната посока, подчерта журналистът.
Трудно е да се каже докъде ще стигнат нещата. Много от коментаторите говорят повече, от колкото знаят. Големият проблем е върховенството на закона, в една нормална държава сделките трябва да са прозрачни и подобни намеси като на Борисов са наприемливи. Не е сериозно една инвестиционна програма да бъде отменена заради някакви обществени съмнения. В държави, където срастване между власт и олигархия няма подобно нещо е немислимо. Редно е всичко да подлежи на нормален, съдебен контрол, а не да се действа своеволно, каза анализаторът.
Ако има достатъчно върховенство на закона не трябва да се стига до намесата в реализацията на проекти. За да се стига дотук очевидно трябва държавата да се поеме на ръчно управление, смята Петко Георгиев. По думите му Борисов не е действал под влиянието на Брюксел или Берлин, а по- скоро е осъзнал, че пакетирането му с Пеевски е пагубно за него самия. Проблемът е, че нямаме яснота за отношенията Пеевски – Борисов.
Случилото е стъпка в правилна посока, но да се надяваме това да не са само нашите позитивни надежди, заключи журналистът.
Възможността да се постигне мир в Украйна е като разликата между климат и синоптична прогноза. "Синоптиката много точно ще ни каже какво се случва и какво се очаква за утре, докато климатът казва: "през зимата би трябвало да има сняг". И тук нещата, които се говорят в момента са някакви синоптични събития, които бързо се променят в зависимост..
На протеста на "Възраждане" пред сградата на Европейската комисия в София се случиха недопустими неща от гледна точка на демокрацията. Това заяви в предаването "Ден след ден" социологът от агенция "Алфа рисърч" Павел Вълчев . По думите му е много важно, че парламентарно представените сили осъдиха вандалския акт, както и европейските институции...
Новата седмица продължава дебата за бюджета, който ще се обсъжда от тристранния съвет в понеделник. Каква кауза ще отстояват синдикатите и как смятат да я защитят? Коментира вицепрезидентът на КТ "Подкрепа" Йоанис Партениотис . "Сегашният бюджет е подчинен на целта да покрием изискванията за приемането на еврото и тази цел е свързана с влизането на..
Украинската общност в Пловдив ще почете днес третата година от войната на Русия срещу страна им и кани всички, които са съпричастни с каузата им в 18 часа пред катедралния храм „Света Богородица“. 24 февруари е датата, която промени съдбата на милиони украинци, дата, която си спомняме с болка за загиналите и страданията на мирното население, но и..
Ще приемат ли задължението да не изнасят уменията си в чужбина и да работят в български болници след завършването, каквато идея за пореден път лансира МОН коментира в програма "Точно днес" председателят на Асоциацията на студентите медици в Пловдив Али Беделов. Според него идеята, студентите да сключват договор за задължителна реализация в лечебно..