Депутатите от ВМРО внесоха в Народното събрание промени в Наказателния кодекс, с които се криминализира проповядването на радикалния ислям. Според лидера на партията и съпредседател на ПФ Красимир Каракачанов държавата трябва да защити интересите на своите граждани и да вземе мерки да не се допуснат и у нас атентати като във Франция и Белгия.
По думите му, до момента в Закона няма определение за радикален ислям и затова се прилага друг член за антидържавна идеология и проповядване на промяна на конституционния ред.
"Ако този текст бъде приет, тогава на съдиите ще им стане по- ясно, използвали сме опита и на други държави като Великобритания, каза лидерът на ВМРО.
Според него в Пазарджик привържениците на подсъдимите имами се финансират от радикални структури, които се опитват да разделят обществото.
Разчитам на съвестта на депутатите, които много говорят, но твърде малко направиха за сигурността на държавата ни. България не може да бъде разграден двор, надявам се да проявят освен разбиране, но и воля и да гласуват поправката, коментира съпредседателят на Патриотичния фронт.
Президентът Румен Радев наложи вето върху разпоредби от приетите на 31-и юли промени в Закона за държавата собственост. В мотивите си държавният глава посочва, че приетите в последния момент промени отнемат установени в закона гаранции при осъществяване на определени разпоредителни сделки с имущество, поверено на държавата, и се улеснява продажбата..
Цените на храните и опитите с държавни магазини и държавно определени надценки да се държи пазарът под контрол коментира председателят на сдружението „За достъпна и качествена храна“ Андерй Велчев. По думите му от една страна е хубаво, че има видими усилия, но те не дават гаранция за промяна на нелоялните практики на пазара. Ден преди изтичането на..
"Съединението" на Венера и Юпитер на 11 и 12 август 2025 г. ще бъде едно от най-зрелищните астрономически явления за лятото, особено за любителите на небето, твърдят астрономи. Всъщност, обясни д-р Милен Минев от НАО "Рожен", това явление е обичайно и циклично и не е от особен интерес за учените, което не отменя любопитството за любителското око...
Днес е официалното откриване на 13-ият Национален събор на народното творчество в Копривщица. Това издание е юбилейно - навършват се 60 години от началото на инициативата. Съборът се провежда на всеки 5 години с изключение на прекъсването по време на Covid-пандемията. Откриването е в 11 ч. Патрон е министър-председателят Росен Желязков,..
Промените в закона за движение по пътищата целят индустриално събиране на глоби, а не превенция на пътния травматизъм. Това коментира Богдан Милчев от Института за пътна безопасност след като депутатите приеха изменения, свързани с шофьорите. Основно те са за по-високи глоби, за засичане на средна скорост и за уеднаквяване на наказанието при..