Издаването на строителни разрешения, които показват някакви нагласи, сочи, че нещата в Пловдив в строителството са добре, макар и да не сме на първо място, София е със 186 разрешения, Пловдив има 160, Варна – 123, Бургас – 107. От жилищата, чието строителство предстои да започне в България, в София те са 1300, в Пловдив – около 850, във Варна – 380. В Пловдив динамично продължава да се развива и „Тракия“-икономическа зона, където се строят впечатляващи за този етап строителни сгради, което логично води до потребителско търсене на нови жилища, уточни инж. Иванов.
По думите на инж. Иванов в момента се търсят и по-луксозните и качествени жилища, за които има пазарна ниша, и по-малки за хора, коите все още не са създали семейства. Сравнение с второто тримесечие на миналата година показва, че строителството на жилищни сгради е намаляло с 1%, а на административните – с 15%. По показател „разгърната жилищна площ“ нещата изглеждат различно – тя е увеличена, заяви инж. Иванов.
Гаранция за нараснало качество на строителството е тенденцията да се строи повече, което задържа и добрите кадри в строителството. Фактор за качествено строителство е все по-капризният пазар, тъй като потребителите вече са доста еволюирали в изискванията си, а на трето място – новите и все по-добри материали и технологии. Със сигурност мога да кажа, че качеството на строителството в България през последните 6-7 години е на европейско ниво.
Инж. Иванов определи като „много сериозно предизвикателство“ за строителната гилдия предстоящото саниране на 51 жилищни сгради в Пловдив. Той уточни, че за една сграда може да кандидатства само една фирма, съгласно изискванията на обществената поръчка, в която могат да участват само малки и средни фирми. Изключват се всякакви свързани лица при подаване на офертите. Със сигурност, ако 50 блока започнат да се санират едновременно, това сериозно ще затрудни гражданите. Инж. Иванов определи предстоящото саниране като предизвикателство, което дава шанс на малките фирми, събрали професионален кураж, да извървят собствения си път и да достигнат до нов по-висок етап на качество. Професионалните предизвикателства във всяка професия водят до развитие. Досега никога толкова много не сме били консолидирани в гилдията от респект, както сега към това, което предстои, за да бъде качествено изпълнението на санирането, подчерта още инж. Пламен Иванов.
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..
Националният изпълнителен съвет (НИС) на СДС на свое заседание е взел единодушно решение да подкрепи правителството на коалиционните си партньори - ГЕРБ, защото това се налага в момента. Това заяви в програма "Точно днес" евродепутатът от ЕНП, седесар и началник на кабинета на президента Петър Стоянов Илия Лазаров. Той припомни, че подобна..
Изслушването на ДАНС и службата за разузнаване породи повече въпроси отколкото отговори и още повече съмнения. Това коментира за Радио Пловдив местният депутат от „Възраждане“ Ангел Георгиев за изслушването на шефа на ДАНС за забраната на собственика на „Ботев“-Пд Антон Зингаревич за влизане в България. Той обаче направи уговорката, че не..
В първия работен ден на новото правителство стана ясно, че кадровите промени ще започнат от вторник. До тогава Съветът за съвместно управление ще обсъди предложенията на партиите за новите назначения, като последната дума ще има премиерът Росен Желязков. Как ще се разпределят кадрите на отделните партии, ще има ли взаимен контрол по..
Какво може да очакваме от избраното редовно правителство? Новата коалиция и заявеното управление ще внесе ли стабилност и ще отговори ли на очакванията на хората? Според политолога Петър Чолаков дали кабинетът отговаря на очакванията, ще покажат първите социологически сондажи. "Моята прогноза е, че това правителство ще стартира с много ниско..