Издаването на строителни разрешения, които показват някакви нагласи, сочи, че нещата в Пловдив в строителството са добре, макар и да не сме на първо място, София е със 186 разрешения, Пловдив има 160, Варна – 123, Бургас – 107. От жилищата, чието строителство предстои да започне в България, в София те са 1300, в Пловдив – около 850, във Варна – 380. В Пловдив динамично продължава да се развива и „Тракия“-икономическа зона, където се строят впечатляващи за този етап строителни сгради, което логично води до потребителско търсене на нови жилища, уточни инж. Иванов.
По думите на инж. Иванов в момента се търсят и по-луксозните и качествени жилища, за които има пазарна ниша, и по-малки за хора, коите все още не са създали семейства. Сравнение с второто тримесечие на миналата година показва, че строителството на жилищни сгради е намаляло с 1%, а на административните – с 15%. По показател „разгърната жилищна площ“ нещата изглеждат различно – тя е увеличена, заяви инж. Иванов.
Гаранция за нараснало качество на строителството е тенденцията да се строи повече, което задържа и добрите кадри в строителството. Фактор за качествено строителство е все по-капризният пазар, тъй като потребителите вече са доста еволюирали в изискванията си, а на трето място – новите и все по-добри материали и технологии. Със сигурност мога да кажа, че качеството на строителството в България през последните 6-7 години е на европейско ниво.
Инж. Иванов определи като „много сериозно предизвикателство“ за строителната гилдия предстоящото саниране на 51 жилищни сгради в Пловдив. Той уточни, че за една сграда може да кандидатства само една фирма, съгласно изискванията на обществената поръчка, в която могат да участват само малки и средни фирми. Изключват се всякакви свързани лица при подаване на офертите. Със сигурност, ако 50 блока започнат да се санират едновременно, това сериозно ще затрудни гражданите. Инж. Иванов определи предстоящото саниране като предизвикателство, което дава шанс на малките фирми, събрали професионален кураж, да извървят собствения си път и да достигнат до нов по-висок етап на качество. Професионалните предизвикателства във всяка професия водят до развитие. Досега никога толкова много не сме били консолидирани в гилдията от респект, както сега към това, което предстои, за да бъде качествено изпълнението на санирането, подчерта още инж. Пламен Иванов.
Парламентът създаде временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата. Очаква се в следващите три месеца парламентарните групи да се обединят за решителни мерки за драстичен спад на невинните жертви на пътя. Три месеца тази комисия ще разнищва всички главни проблеми. Надеждите са депутатите да отчетат всичко..
Областната администрация Пловдив ще бъде домакин на тазгодишното издание на Международния ден на майчиния език – 21 февруари. Във фоайето на областната управа ще се съберат студенти от всички висши учебни заведения в Пловдив,. Тази година всеки участник ще представи на своя майчин език прочутата фраза от Майка Тереза: „ Мирът започва с..
Как разчитаме проекта на бюджета, след като властта го представи пред работодатели и синдикати? Според икономиста Георги Вулджев вниманието трябва да се фокусира върху това, какво се случва с огромния дефицит и как правителството има намерение да се справи с него, защото това е най-големия проблем с финансите ни през последните няколко години...
В програма "Точно днес" за темата образование, избора на училище след 7 клас, новите специалности в Пловдив и възможна ли е матурата по математика, разговаряме с началника на Регионалното управление на образованието Иванка Киркова . Как РУО реализира предложението на план-приема за 2025/26 учебна година - кое е новото и къде са заложени..
„Мога да кажа с една дума-разочарование“. Така Наталия Елис, председател на фондация, която подкрепя украинските бежанци у нас, коментира критиките на американския президент Доналд Тръмп към украинския държавен глава Володимир Зеленски. По думите и е имало наистина сериозни очаквания, и от украинска страна, и от страна на ЕС, за..