Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лято 2016 с рекордни печалби, а късното море до 50% по- евтино

Туристическата 2016 година за  България е рекордна по оборот и гости, но ще бъде рекордна и по събиране на данъци, коментира в интервю за Радио Пловдив Благой Рагин, председател на Българската асоциация на хотелиерите и ресторантьорите.

Той увери, че бизнесът желае да работи по правила и след като това се случва всичко си идва на мястото. Сега всички се борят, за да оцелеят и да напреднат в бизнеса, а затова е нужно да работиш на светло. Сезонът тази година се разшири и вече лятото е по-дълго. А вече за над 50% са договорени и гостите в хотелите ни догодина.

Сега у нас в ход е сезонното понижение на цените по черноморието, каза Благой Рагин. Той добави, че късното море  ще излезе от 20 до 50% по-евтино. А вече имаме записвания до 20 октомври по хотелите на морето.

Той заяви, че туристическият бизнес вече не иска да разчита само на морския туризъм,а  иска да наложи културния и СПА туризъм и да ги направи равносилни на зимния туризъм.

Специално за Пловдив искаме да оживим целия регион, да приобщим Хисаря, Асеновград и да предложим комплекси пакети, каза Рагин.

Успехите тази година са заслуга не само на хотелиери и ресторантьори, но  и на правителството. Благодарение на неговата балансирана политика у нас идват гости от много страни, а и в резултат на случилото се в Турция потокът от туристи към България се увеличи.

За да има по-добри резултати обаче трябва да се развива още инфраструктурата и да се подобрява нивото на професионализма на кадрите в туризма у нас.

В България расте едно поколение с европейски навици и затова българинът е желан гост в нашите хотели, коментира Благой Рагин.

Всички искаме да печелим не с вдигане на цените по нашите курорти, а с оборот. Затова смятям, че нашето място е в Еврозоната и в Шенген и ние трябва да се презентираме като европейска дестинация и така със сигурност ще имаме растеж и по-добра печалба. Затова и подкрепяме усилията на правителството за присъединяване на страната ни към Еврозоната и Шенген, добави в заключение Благой Рагин.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ГЕРБ няма да подкрепи пределна надценка на храните

Като дясна партия ГЕРБ няма да подкрепи предложението на левицата за пределна надценка на основните хранителни продукти у нас – заяви в интервю за Радио Пловдив депутатът от Пловдивска област Цвета Караянчева . Народната представителка от ГЕРБ заяви, че ролята на държавата е да създава конкуренция и да подкрепя бизнеса. "Няма да..

обновено на 10.02.25 в 10:05

За първи път в България оперираха хранопровод с робот

В Пловдив лекарите имат сериозен успех в роботизираната хирургия, за уникалната операция разговаряме с  д-р Анастас Чапкънов , д.м., ръководител на клиниката по гръдна хирургия в УМБАЛ Каспела.  За първи път в България с помощта на робота DaVinci беше извършена животоспасяваща операция от този вид. От Каспела определят като и сторическа тази първа..

публикувано на 10.02.25 в 09:53

"Добро утро, ден!" с журналиста от БНТ Димитър Димитров

Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..

обновено на 08.02.25 в 07:15

В Гърция цените на основните храни са с поне 30% по-ниски

Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..

публикувано на 07.02.25 в 16:06

В дърводобива ножът е опрял да кокала, нужни са спешни мерки

Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас?  Според проф. Васил Живков, председател на УС на..

публикувано на 07.02.25 в 15:12