Има чувство на предизвестеност на тези избори- каза по отношение на президентските избори Михаил Константинов, но и преди 15 години имаше предизвестена победа на Петър Стоянов, пък победи Георги Първанов и тогава вотът се обърна от един злощастен дебат.
Мигрантското нашествие трябва да се прекрати и тук политиката на страната трябва да е по- твърда- каза още коментаторът по една от основните теми, които ще се дебатират и в кампанията. Според него трябва да е ясно, че идващите у нас не могат да се квалифицират като бежанци, защото ние не граничим с държавата с бедствие.
Кой каква роля ще изиграе в изборите? Противно на масовото мислене - това не е ДПС. Случило се е през 1992 година и още веднъж при подкрепата на Първанов. В другите избори тази подкрепа не е била решаваща - припомни Константинов. Според него кандидатура на ДПС или ДОСТ няма да има. По- вероятно е подкрепата има да бъде изтъргувана.
По отношение на АБВ, ПФ и РБ - по 120 000 гласа за първите и около 200 000 гласа ще получат те- пресметна математикът.
Той не пожела да прогнозира за кого ще е победата, но даде да се разбере, че ГЕРБ има силен дамски кандидат в лицето на Йорданка Фандъкова.
Парламентът създаде временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата. Очаква се в следващите три месеца парламентарните групи да се обединят за решителни мерки за драстичен спад на невинните жертви на пътя. Три месеца тази комисия ще разнищва всички главни проблеми. Надеждите са депутатите да отчетат всичко..
Областната администрация Пловдив ще бъде домакин на тазгодишното издание на Международния ден на майчиния език – 21 февруари. Във фоайето на областната управа ще се съберат студенти от всички висши учебни заведения в Пловдив,. Тази година всеки участник ще представи на своя майчин език прочутата фраза от Майка Тереза: „ Мирът започва с..
Как разчитаме проекта на бюджета, след като властта го представи пред работодатели и синдикати? Според икономиста Георги Вулджев вниманието трябва да се фокусира върху това, какво се случва с огромния дефицит и как правителството има намерение да се справи с него, защото това е най-големия проблем с финансите ни през последните няколко години...
В програма "Точно днес" за темата образование, избора на училище след 7 клас, новите специалности в Пловдив и възможна ли е матурата по математика, разговаряме с началника на Регионалното управление на образованието Иванка Киркова . Как РУО реализира предложението на план-приема за 2025/26 учебна година - кое е новото и къде са заложени..
„Мога да кажа с една дума-разочарование“. Така Наталия Елис, председател на фондация, която подкрепя украинските бежанци у нас, коментира критиките на американския президент Доналд Тръмп към украинския държавен глава Володимир Зеленски. По думите и е имало наистина сериозни очаквания, и от украинска страна, и от страна на ЕС, за..