Празничната еуфория върви заедно с голямото харчене на средства.
Аз все си мисля, че хората свикнаха по празници да си правят сметката. Но всяка година се оказва, че това не е така. Със създаването на маркетинга – една специална дисциплина за облъчване на общественото мнение на потребителитe с така наречените намалени цени и предколедни промоции, хората се подлъгват и започват да харчат повече отколкото им позволява семейния бюджета. Затова обществото се казва потребителско.Така че нищо ново – така функционира то в Америка, в Европа, така съществуват развитите страни. Ние горе-долу започнахме да се докосваме до тях - като харчим за неща, които не ни трябват. И като харчим повече отколкото можем да си позволим. Затова са измислили кредитните карти и различните видове потребителски кредити, които постоянни ни заливат от телевизия, радио и интернет. Разумните хора обаче трябва да си правят сметката, коментира Светозар Гледачев.
Той допълни, че средна сума от 200 лева за подаръци е изключително голяма за България.
Това са много пари. И вие ми напомнихте да се върна назад във времето, когато сме били деца. И когато тези празници не се празнуваха по този начин. Дали бяха по-малко щастливи без подаръци, с един бонбон или без бонбон? Важното е семейството и отношението. Тоест пак се връщам на моята теза, която е теза и на целия прогресивен свят - че и нашето общество стана потребителско - има ли празник трябва да има подаръци. Иначе той не е празник. Не съм против празниците. Нека да ги има, но да празнуваме духовно, а не материално и чрез подаръци, допълни Гледачев.
Финансовият анализатор е категоричен, че няма опасност от допълнителни разходи в държавния бюджет.
Засега няма данни, да се изразя грубо, за избомбване на бюджета. Напротив - всичко сочи, че Бойко Борисов и коалицията от партии, които най-вероятно ще застанат около него, се канят да управляват и след следващите избори, обясни още Светозар Гледачев.
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.„ В радиото ти не можеш да остарееш, не можеш да бъдеш възрастен. Ти не можеш да изведеш на показ годините си. Никога не съм била суетна за възрастта си. Имам пълното съзнание какво означават за мен годините – те са моето богатство. Благословена съм с тази работа, с тази професия, която съм имала, и с тези възможности, които ми е давала тя. Но..
На 20 декември за шеста поредна година компанията отличи със специални грамоти работниците, изпълнили през 2024 година благотворителни инициативи по програмата КЦМ Благодетел, в направления "Социална интеграция и приобщаване на деца и възрастни хора в тежко социално положение/настанени в институции", "Подкрепа на обществено значими каузи в..
Агенция "Алфа рисърч" публикува последното си за годината проучване, о заглавено "2024 и 2025 – равносметка и очаквания". То е проведено от 1 до 10 декември и предсатвително за страната, финансирано е със собствени средства на агенцията. Анкетирани по домовете им с пряко стандартизирано интервю с таблети са 1000 пълнолетни българи...
В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма "Точно днес" коментира темата за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..