Първата и основната отговорност на държавния глава е да гарантира не само стабилност, но и ясна и благоприятна перспектива пред държавата.
Тя прогнозира, че България – подобно на други европейски държави, ще навлезе в период на политически турбуленции. Ще видим как ще се справим. До този момент сме регистрирали доминираща роля на системните партии. Надявам се, че българския избирател ще запази своя здрав разум, който до момента характеризираше изборите, допълни Коларова.
За подема на БСП:
Със сигурност промените в устава на БСП е съществена и чакана организационна промяна. Но мобилизацията минава не само в организационни дейности, а и по персоналния контакт. Много важно е какво поведение ще имат опитните политици на БСП, които няма да имат шанс да участват в изборите. Важно е каква ще бъде ролята на активистите, с които те работят.
Всички необходими организационни мерки могат да се окажат болезнени и предизборно могат да носят риск. Но може и да предизвикат мобилизация, коментира Румяна Коларова.
За десницата:
Едва ли има човек, който каже, че дясното печели от процесите на роене. Това е един процес, който може да е неизбежен, но реално погледнато - води до риск нито една от тези партии да не бъде представена в парламента. Това няма да е нещо ново, случвало се е и преди в политическия живот на България. Убедена съм, че всеки един от тези политици е напълно наясно с риска, който носи това прегрупиране, обясни Коларова.
Тя е категорична, че добрият политик трябва да говори честно и открито.
Политиците повече не могат да се заблуждават, че с престрелка и обвинения, могат да спечелят. В момента сме в ситуация, в която всеки може да загуби, ако не оцени реалността, допълни политоложката.
Професор Коларова заяви своята убеденост, че оставката на кабинета Борисов е била неизбежна след президентските избори. Въпросът е как избирателите на ГЕРБ ще преживеят предсрочните изори, а също и каква перспектива ще виждат след тях, коментира Румяна Коларова.
Цялото интервю с професор Румяна Коларова можете да чуете в звуковия файл.Съвместната кампания е между МБАЛ - Пазарджик и общината, а инициатор е д-р Димитър Бакалов, заместник-началник на Спешното отделение. " Тази кампания се роди от идеята да успеем да предоставим медицинска помощ в малките населени места, особено за хората, които са трудно подвижни. Получих пълна подкрепа от директора на болницата д-р Красимир..
Спешни законови реформи, по-голям контрол от страна на държавата и право на коопериране на малките производители. За това настояват членовете на Българската аграрна камара, която пое ангажимент да опише нелоялните търговски практики по цялата верига на доставки. "Като Аграрна камара този проблем го поставяме от миналата година и тогава, по..
Според предложения проектобюджет за 2025 година и финансовия план за следващите три години България влиза в дългова спирала, смята преподавателят по икономика и финанси проф. Красимир Петров. Дълговете ще достигнат през тази година 60 млрд. лева, догодина 70 млрд. лв, следват 80 млрд и след това 87 млрд. лева. България затъва в бясна скорост в..
Ръководството на "ЕВН България" (EVN) възрази остро срещу приетия на второ четене от Народното събрание Законопроект за предоставяне на финансова подкрепа на битови крайни клиенти на електрическа енергия, останали без ток в периода 21-31 декември 2024 г. включително. "Изненадани сме от приетото вчера в парламентарната Комисия по енергетика и днес в..
Техническият университет – филиал Пловдив отваря 12 от най-съвременните си лаборатории за практически упражнения на ученици от 58 училища в Южен централен район . Инициативата „Час в лабораторията: иновации в действие“ ще даде възможност – чрез открити уроци и практики, ученици от 11-ти и 12-ти клас и техните учители да надградят знанията си..