Първата и основната отговорност на държавния глава е да гарантира не само стабилност, но и ясна и благоприятна перспектива пред държавата.
Тя прогнозира, че България – подобно на други европейски държави, ще навлезе в период на политически турбуленции. Ще видим как ще се справим. До този момент сме регистрирали доминираща роля на системните партии. Надявам се, че българския избирател ще запази своя здрав разум, който до момента характеризираше изборите, допълни Коларова.
За подема на БСП:
Със сигурност промените в устава на БСП е съществена и чакана организационна промяна. Но мобилизацията минава не само в организационни дейности, а и по персоналния контакт. Много важно е какво поведение ще имат опитните политици на БСП, които няма да имат шанс да участват в изборите. Важно е каква ще бъде ролята на активистите, с които те работят.
Всички необходими организационни мерки могат да се окажат болезнени и предизборно могат да носят риск. Но може и да предизвикат мобилизация, коментира Румяна Коларова.
За десницата:
Едва ли има човек, който каже, че дясното печели от процесите на роене. Това е един процес, който може да е неизбежен, но реално погледнато - води до риск нито една от тези партии да не бъде представена в парламента. Това няма да е нещо ново, случвало се е и преди в политическия живот на България. Убедена съм, че всеки един от тези политици е напълно наясно с риска, който носи това прегрупиране, обясни Коларова.
Тя е категорична, че добрият политик трябва да говори честно и открито.
Политиците повече не могат да се заблуждават, че с престрелка и обвинения, могат да спечелят. В момента сме в ситуация, в която всеки може да загуби, ако не оцени реалността, допълни политоложката.
Професор Коларова заяви своята убеденост, че оставката на кабинета Борисов е била неизбежна след президентските избори. Въпросът е как избирателите на ГЕРБ ще преживеят предсрочните изори, а също и каква перспектива ще виждат след тях, коментира Румяна Коларова.
Цялото интервю с професор Румяна Коларова можете да чуете в звуковия файл.Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..
Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..