Гаранциите, че управлението ще продължи четири години са в добрата воля и намерения и на двете страни в преговорите за изготвяне на управленската програма, съобщи за Радио Пловдив Борис Ячев, зам. - председател на НФСБ и aĸтивeн участник в преговорите за cъcтaвянe нa ĸaбинeтa "Бopиcoв" - 3.
Според него голяма част от реализацията на приоритетите в управлението на ГЕРБ и ОП изискват по-дълъг времеви период, затова пълният мандат на управление е задължителен. Затова и следващата седмица започват разговорите за бъдещото коалиционно споразумение, което ще бъде разписано между ГЕРБ и ОП.
Ячев посочи, че първа точка в това споразумение ще е изпълнението на пълен четиригодишен управленски мандат, за да не се повтаря ситуацията, в която премиерът Бойко Борисов да подаде оставка, а коалиционните му партньори да разберат от медиите, както се случи преди четири месеца.
Ние много внимателно следяхме отминалото управление на ГЕРБ и РБ и добре сме си научили урока, направили сме си и изводите. Сега искахме да видим дали ще има воля за преодоляване на противоречията и дали ще можем да постигнем обща управленска програма. Успяхме да постигнем това, като и двете страни направиха отстъпки, за да стане възможна тази обща програма за управление, каза Борис Ячев.
Според него, ако всички мерки, които са залегнали в икономическата програма бъдат реализирани, то до 2021 година обещанието за минимална работна заплата от 650 лева, както и за средна работна заплата от 1500 лева, ще бъде изпълнено. Това е обещание на ГЕРБ и ние бяхме убедени, че то е изпълнимо и възможно и затова го подкрепихме, поясни още Борис Ячев.
Цялото интервю с Борис Ячев може да чуете в звуковия файл.
Илия Михайлов е нашият гост през тази седмица на октомври. Той е учител и писател. Работи в Пазарджик, живее в Пловдив. През април 2025 г. бе премиерата на осмата му книга „Лично“. Илия Михайлов е лауреат на наградата „Достойните българи”, носител на Награда за литература “Св. св. Кирил и Методий” на Община Пазарджик, член на Дружество на..
Управляващите се отказаха от въвеждането на т.нар. такса водомер. Николай Нанков от ГЕРБ заяви, че в комуникационен план темата не е била представена добре пред обществото. Ресорният министър Иван Иванов също призова депутатите да отхвърлят таксата. Той обясни, че промените в закона са изготвени преди години, но внасянето им става сега, защото са..
Петокурсниците от специалност „Фармация“ в Медицински университет – Пловдив – Атанас Ламбрев, Атанася Шопова и Габриела Ангелова, заедно със своя ментор от Катедрата по организация и икономика на фармацията – доц. Радиана Стайнова, спечелиха първо място на Петото национално състезание „Стани болничен фармацевт“. В програма "Ден след ден" доц...
Проект „Развитие на област Смолян чрез инвестиции в устойчив туризъм, създаване на нови атракции и опазване на културно-историческото наследство и подобряване на транспортната свързаност“ ще изпълняват общините Смолян, Чепеларе, Баните и Златоград. Финансирането в размер на над 45 милиона лева е по ЕП "Региони в растеж". Концепцията..
Общинският съвет в Пазарджик успя да избере вчера свой председател и това е Десислава Тодорова от ДПС - Ново начало . Тя събра 26 гласа, а опонентът ѝ - д-р Елисавета Георгиева от „Продължаваме промяната“ получи 13 гласа. Имаше и трети кандидат за поста - Атанас Николов от „Възраждане“, за който имаше само 2 гласа. В предишния мандат местният..