Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кога властта беше права - като взе или като върна акциите на панаира

Снимка: БГНЕС

В очакване на новия кабинет търсим още от ходовете по пътя, който се изминава от партиите за най-доброто му конструиране. 

За да е пълна мозайката с лични ангажименти, трябва да има и напомняне: Когато се прави нещо съвместно, следваме европейския принцип – докато всичко не се договори, нищо не е договорено

Борисов и партиотите в поредното управленско съчетание, коментар на политолога Димитър Аврамов, от него и анализ на "ЦУМ гейт" и пловдивските прозрения за панаира, партиите и неделимите проценти.

Аврамов каза в интервю за програма "Точно днес", че ни очаква нов кабинет, и период на кредит към него от стотина дни.

Това е период, в който трябва да изискваме добро управление в съответните ресори, без да сме вторачени в това да търсим някаква държава, която ще ни раздава, това е лош подход, смята политологът.  Той каза, че рисковата част от управлението може да се търси от страна на "Обединените патриоти".

По повод на "Воля" и Марешки политологът каза, че в тази партия е популистка с изключително общи заявки за всичко. 

Виждали сме такива партии в предишните парламенти, но те изчезнаха. Също така сме виждали когато някой, който има голям бизнес и започва да се занимава с политика, това са две пределно различни неща, каза Аврамов. 

За акциите на МПП Димитър Аврамов каза, че според него тук има много важен въпрос и той е:  Кога местната власт на Пловдив бяха прави - когато поискаха да гласуват по начин, по който да получат собственост на панаира, или тогава когато се отказаха? Обществото трябва да задава такива въпроси, заключи Аврамов. 

Той каза, че според него Борисов има морален ангажимент към пловдивчани, защото е народен ппредставител от Пловдив град, но това не отменя въпросите към местния общински съвет на Пловдив: Вие защо правите неправилни неща?

Гафовете не се замазват с литература, посочи още Аврамов. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Какви ще са фразеологизмите след приемането на еврото?

Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието.  В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали.  Така например използваме изразите “Нямам..

публикувано на 23.07.25 в 11:39

Баните борят демографската криза със стипендии за образование

Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край.   От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..

публикувано на 23.07.25 в 10:50

Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране до август

Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира  Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..

публикувано на 23.07.25 в 10:27
Теодор Славев

Протестите са оздравителни за обществото и политиците

Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес"  потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика.   " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за  политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..

публикувано на 22.07.25 в 11:00

Финалните проучвания в пещера "Чая" започват от 4 август

Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов .  Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..

публикувано на 22.07.25 в 09:45