Една шепа разбойници мачкат българския производител и натоварват потребителите, това са прекупвачите – казва председателят на съюза Обединени български животновъди Бойко Синапов.
Именно те по престъпен начин оскъпяват стоките и трупат огромни печалби, за сметка на всички останали, коментира той по повод изключително високите цени на агнешкото месо в търговската мрежа по Великден и преди Гергьовден.
Тези посредници изкупуват от нас агнешкото по 4 лв. за килограм живо тегло, а в магазина то се появява вече на 15-16 лв. Това е корупция, производителите не могат да определят цените по щандовете, а държавата гледа безучастно, възкликна браншовият шеф на животновъдите.
Според него, проблемът може бързо да се реши, ако контролните органи и Агенцията по храните се активират незабавно да подгонят некачесвените, дълбоко замразени вносни меса.
Целият стопански сектор в момента гледа с голяма надежда на новия земеделски министър Румен Порожанов, към когото има пълно доверие още в аванс, каза по друга тема Бойко Синапов. По думите му, като шеф на Фонд „Земеделие“, Порожанов е бил много полезен и отзивчив, свършил е много работа и затова сега към него, като министър, надеждите са огромни.
Добре, че служебното правителство бързо си отиде, защото макар и за кратко време, предишното земеделско министерство извърши много поразии, коментира Синапов.
За начало, към новия министър отправяме основно искане да активира отново спрените от неговия служебен предшественик две решаващи за целия стопански сектор мерки, касаещи земеделци и животновъди, апелира председателят на тяхната браншова организация.

Влизането ни в еврозоната как ще се отрази на имотния пазар коментира в програма "Ден след ден" Мирослав Язов, експерт по сделки с недвижими имоти. Според него в момента пазара е силно поляризиран, движен от спекулативни купувачи, които очакват покачване на цените, и крайни потребители, които срещат все по-големи затруднения при покупка. От..
След трагичната катастрофа на Околовръстното шосе на Пловдив търсим различни гледни точки за разширяването на този важен за града и региона път. Събеседник в следобедната програма на Радио Пловдив "Ден след ден" е зам.-областният управител и председател на Областната комисия по пътна безопасност Атанас Ташков. По думите му работата по..
54,1 процента от българите подкрепят увеличението на минималната работна заплата, 1/3 смятат, че тя трябва да е равна на заплатата за издръжка, която обаче все още не е достатъчно позната за голяма част от тях (39%). 86,1 на сто от хората посочват категорично, че полученият през тази година ръст на възнагражденията не е достатъчен. Това са част от..
Горските разсадници в Родопите са предвидили 22 506 иглолистни дръвчета за коледни елхи тази година. Това съобщи инж. Елин Лилов, заместник-директор на Южноцентралното държавно предприятие (ЮЦДП) в Смолян. Цените на коледните дръвчета варират между 3 и 90 лв., в зависимост от вида и размера им. От тях 11 515 са фиданки с коренова система, които..
Ще се решат или ще се задълбочат проблемите на Пловдив с масовия градски транспорт, след като града се сдоби с четвърти заместник-кмет по транспорт? Основен въпрос, след поредната рокада в кметския екип, при това – само за две години. Новият ресорен заместник-кмет е Николай Душков, а той сменя досегашния Александър Държиков. Решението изненада..