Предприетите до момента стъпки на властите в Асеновград са недостатъчни, но все пак в правилната посока – така коментира пред Радио Пловдив резултатите от вчерашната среща с кмета на града Емил Караиванов един от лидерите на инициативния граждански комитет Иво Величков.
Той обаче подчерта, че въпреки напрежението, натрупаните проблеми трябва да се решават единствено по законен път.
Етническа нетърпимост в Асеновград няма, такова нещо само се внушава, добави Иво Величков.
Според него, по време на масовите протести никой не е демонстрирал такива прояви.
36 незаконни постройки в ромския квартал Лозница в Асеновград са описани от общината и предстои да бъдат съборени, с съобщи на срещата с гражданите кметът Емил Караиванов. Къщите са следващ етап след вече съборените 16 незаконни сгради, поясни той.
Общината предвижда и мерки за намаляването на движението на каруци по улиците на града като те ще бъдат ограничени само в махалата.
В МВР Пловдив са назначени нови трима полицаи, които ще бъдат насочени в РПУ Асеновград след обучение. Директорът Атанас Илков посочи, че това ще отнеме минимум 4 месеца.
С писмо до министъра на вътрешните работи Валентин Радев е поискано отблокиране на незаетите 19 щата в полицията.
Разговорът с Иво Величков е в звуковия файл.
Бойкотът на цените на хранителните продукти в големите търговски вериги е крачка в посока уравновесяване на монопола, но това е закъснял процес. Това коментира производителят на зеленчуци Иван Кабуров от пазарджишкото село Мало Конаре, който зарежда и голяма хранителна верига с продукцията си. Добави, че понякога продукцията на родните..
Седемнадесетото издание на най-големия форум за земеделска техника у нас БАТА АГРО , който се организира от Българската асоциация на търговците на агротехника, ще се проведе от 12 до 16 май 2025 година на Летище Стара Загора. Това издание е юбилейно, тъй като отбелязва 15 години от първото изложение БАТА АГРО. Регистрацията за участници все..
Амбициозна и стратегическа, а не тактическа е задачата, която новият лидер на БСП Атанас Зафиров постави пред партията - да си върне статута на първа политическа сила, което към момента е неизпълнимо, коментира политологът Татяна Буруджиева пред Радио Пловдив. Според нея конгресът не излезе с ясна програма как ще се възстановява партията. В БСП..
Над 60 фермери, производители на патици-мюлари от цяла Южна България, се събраха на спешна среща в Раковски заради действията от страна на Българската агенцията по безопасност на храните (БАБХ) срещу тях. На срещата са обсъдени актуални проблеми, свързани с епизоотичната обстановка и разпространението на птичия грип. Фермерите са се оплакали от..
Атанас Зафиров не беше моят фаворит, но му пожелавам успех, защото времената особено за БСП са сложни и пътят няма да бъде лек. Оттук - нататък зависи от него и от неговите действия какво ще бъде направено. Това заяви пред Радио Пловдив пловдивският депутатът от БСП Иван Петков - Бебето . За нашата организация в Пловдив е стъпка назад ,..