Първи министър си тръгва от кабинета „Борисв 3“. Обществени поръчки "взеха главата" на здравния министър Николай Петров. Той подаде оставка и премиерът я прие. Министрите се изненадаха, финансовият Владислав Горанов определи оставката като морален акт, а самият проф. Петров се закани да не допусне името му да бъде опетнено.
В държавата ни отгоре се дава примерът „Яж и беж!“, затова корумпирането е обхванало всички нива. Институциите са проядени отвътре, затова и липсва уважението към тях – твърди социологът Мира Радева, с която ще коментираме и защо в България няма усещане за общност и усещане за перспектива.
Хаосът в здравеопазването пречупваме през призмата на поредното напрежение пред здравно заведение – болницата в Пазарджик осъмна под засилена полицейска охрана, а снощи се наложи и намесата на жандармерия. Причината – жители на ромския квартал „Изток“ окупираха здравното заведение заради загинали при тежка катастрофа на пътя Братаница – Ветрен дол. Каква е ситуацията днес и може ли да се овладее агресията, често неправилно насочвана към лекарите? Ще питаме д-р Васил Вълчев, директор на МБАЛ „Пазарджик“.
Дневният център за деца с увреждания в Асеновград има нов дом. За преустройството са осигурени 100 000 лева по европейска програма – репортажът е на кореспондентката ни Емилия Куюмджиева.
И още:
Задълбочават ли се или се решават вътрешните проблеми в БСП? Има ли и колко са фронтовете в партията на социалистите? Идейни конфлиткти или личностни противоречия предизвикаха извънредния конгрес на партията? Какво реши той? Ще питаме пловдивския депутат от БСП доц. Георги Йорданов.
Поглеждаме и към Каталуния, която „виси“ между обявената независимост и замрадената от Мадрид автономия. Ще бъде ли изпратен в затвора Карлес Пучдемон и дойде ли времето на „Европа на регионите“? Разговорът ще е с политолога Калоян Методиев.
Ще говорим и за интереса към инициативата „Писател назаем“, с чиято помощ гимназисти от цялата страна се срещат със съвременни български автори.Може ли контактът с писател да се окаже решаващ за подрастващите? Как се провокира отново вече загубеният интерес към четенето? Разговорът ще е с Диляна Денева от най-големия сайт за книги и четене у нас “Аз чета”, тя е и координатор на инициативата „Писател назаем“.
Парламентът създаде временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата. Очаква се в следващите три месеца парламентарните групи да се обединят за решителни мерки за драстичен спад на невинните жертви на пътя. Три месеца тази комисия ще разнищва всички главни проблеми. Надеждите са депутатите да отчетат всичко..
Областната администрация Пловдив ще бъде домакин на тазгодишното издание на Международния ден на майчиния език – 21 февруари. Във фоайето на областната управа ще се съберат студенти от всички висши учебни заведения в Пловдив,. Тази година всеки участник ще представи на своя майчин език прочутата фраза от Майка Тереза: „ Мирът започва с..
Как разчитаме проекта на бюджета, след като властта го представи пред работодатели и синдикати? Според икономиста Георги Вулджев вниманието трябва да се фокусира върху това, какво се случва с огромния дефицит и как правителството има намерение да се справи с него, защото това е най-големия проблем с финансите ни през последните няколко години...
В програма "Точно днес" за темата образование, избора на училище след 7 клас, новите специалности в Пловдив и възможна ли е матурата по математика, разговаряме с началника на Регионалното управление на образованието Иванка Киркова . Как РУО реализира предложението на план-приема за 2025/26 учебна година - кое е новото и къде са заложени..
„Мога да кажа с една дума-разочарование“. Така Наталия Елис, председател на фондация, която подкрепя украинските бежанци у нас, коментира критиките на американския президент Доналд Тръмп към украинския държавен глава Володимир Зеленски. По думите и е имало наистина сериозни очаквания, и от украинска страна, и от страна на ЕС, за..