Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БСП не може да предизвика предсрочни избори

Снимка: БГНЕС

Първа оставка в кабинета „Борисов 3“.

Проф. Николай Петров от вчера не е министър на здравеопазването. Оставката идва след репортаж, който показва, че докато Петров е шеф на ВМА, фирмата на близък дсо дъщеря му печели обществени поръчки за милиони. Всичко това идва след тежки обвинения от страна на БСП към ГЕРБ, а и последвалата реакцията на управляващата партия. Задават ли се сериозни политически трусове – по темата интервю с доцент Антоний Гълъбов.

Това е по-скоро контраатака на организираната корупция в здравеопазването. Имаме един терен, който е много нестабилен, защото действат влиятелни групировки, които търсят всяка възможност за да отстояват собствените си интереси и за да воюват помежду си, заяви пред Радио Пловдив доцент Антоний Гълъбов по повод първата оставка в кабинета „Борисов-3“. Той е категоричен, че няма да има проблем в намирането на човек, който да ръководи МЗ.

Съществен проблем е самата здравна система, твърди доцент Гълъбов и припомни, че през 2001 година е имало бюджет за здравеопазване от 1 милиард лева, а в момента той минава 4 милиарда. За тези 16 години българските граджани не усетиха качествена промяна в здравното обслужване. Просто допълнително се вкорениха и станаха прекалено силни определени престъпни мрежи, коментира доцент Антоний Гълъбов.

Доцент Гълъбов е категоричен, че оставката на професор Петров няма да предизвика ефект на доминото в правителството.

В момента има риск да бъде компрометирана България по време на председателството. Цялото това говорено е насочено към тази политическа цел, смята Гълъбов.

БСП нямат капацитет да предизвикат предсрочни парламентарни избори през следващата година.

Този късно партизански устрем, който се долавя в говоренето на БСП, показва че те разчитат, че не могат да предизвикат предсрочни избори, обясни още Антоний Гълъбов.


Цялото интервю с доцент Антоний Гълъбов можете да чуете в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Не успя и третият вот срещу кабинета "Желязков"

И третият вот на недоверие срещу кабинета "Желязков" се оказа неуспешен. Срещу предложението гласуваха 130 от присъстващите народни представители от ГЕРБ – СДС, БСП – ОЛ, ИТН и "ДПС – Ново начало". "За" гласуваха 54 – от МЕЧ, "Възраждане" и "Величие".  Депутатите от "Продължаваме промяната - Демократична България" и Алианса за права и свободи не бяха..

публикувано на 04.07.25 в 13:33
Христо Панчугов

Управлението се крепи, защото срещу него няма мнозинство

Постоянните вотове на недоверие обезсмислят този парламентарен инструмент. Това коментира в програма "Точно днес" на Радио Пловдив политологът Христо Панчугов. Според него вносителите или не могат да си представят друг механизъм, с който може да се прави политика, или това допълнително разширява възможното поле на действие.  "Възраждане"..

публикувано на 04.07.25 в 11:00
Евелина Славкова

Вотът няма да мине, вносителите му не искат нови избори

Отново се налага дебат за пореден вот на недоверие към правителството на Росен Желязков. Какви са политическите въпросителни, които носи въвеждането на еврото и неизвестните пред "Продължаваме промяната"?  Според социолога от агенция "Тренд" Евелина Славкова вотът на недоверие, внесен от "Възраждане", "Меч" и "Величие" няма да мине и това не е..

публикувано на 03.07.25 в 10:26

Димитър Арнаудов напуска ИТН и групата в ОбС в Пловдив

Общинският съветник от "Има такъв народ" в Пловдив Димитър Арнаудов напуска партията и групата в местния парламент и става независим. В съобщение до медиите той заявява, че решението му е осъзнат избор, който е резултат от  дълбоки разминавания с начина, по който ИТН води местната си политика. Той твърди още, че отстраняването му от ръководството..

публикувано на 03.07.25 в 10:10

До края на юли очакваме решение за заплатите на младите лекари

На кръгла маса в парламента младите лекари и специализанти представиха законопроект, предлагащ мерки, които да ги задържат в страната. В предварителна дискусия здравната парламентарна комисия реши, че до 28 юли ще подготви законопроект, въвеждащ минимални изисквания за заплащането на медицинския персонал. По темата говорим с  Мурад Назимов , 6 курс..

обновено на 03.07.25 в 09:24