Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Емоциите в Момчилград преливат, въпросът е "защо" бе убита Дамла

Интровертен, затворен в своя свят необщителен млад мъж, пасивен и особняк - така близки на задържания за убийството на малката Дамла  описват  нейния първи братовчед  -  Мехмед.

С журналиста от "24 Родопи"  Илхан Андай разговаряме за събраните до момента данни и за атмосферата в града. Сайтът публикува информация, че семейството на Мехмед  в миналото е имало препоръки да се погрижи за психическото му здраве.

Напрежението на хората в Момчилград е естествена човешка реакция срещу жестокостта, емоцията прелива и мнозинството от хората подкрепят и оправдават дори и тежки искания за линч и и саморазправа.

Задаваме си въпроси - Кой го е накарал да влезе рано сутринта при спящото дете, дали не се касае за тайна, научена от детето, има ли и друг човек, съпричастен към зверството - това са въпросите, които си задават хората и на които разследването трябва да даде отговор. 

Самопризнанията не са достатъчни, трябва да се изяснят причинете, каза още Илхан Андай.

Журналистът, който от години следи развитието на ДПС, направи предположение и за съдържанието на речта на Ахмед Доган на годишното събиране на елита на партията днес. Според него в нея ще има " за всеки по нещо", като "всеки" са както националните и местни лидери, така и управляващите в държавата. Има очакване за опит да се приобщят отцепилите се в ДОСТ, но това едва ли ще случи, защото в тази партия приемането на отцепници е трудно. Българският турчин е свикнал да мисли за ДПС като за Ахмед Доган и обратно, така че скоро еманципация от неговата дума  и влияние няма да има.








Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Румяна Титерякова

Екскурзоводите са против отмяната на лицензирането им

Лицензираните екскурзоводи у нас излязоха с петиция до Министерството на срещу отмяната на Наредбата за регулация на екскурзоводската професия. Такова искане е направено на среща в министерството в края на месец юли. Според лицензираните екскурзоводи то е продиктувано от икономически интереси на конкретни туроператори, които имат полза от..

публикувано на 07.08.25 в 11:03

Не е ясно как "Магазин за хората" ще влезе в кооперативните бази

Министерският съвет прие разпореждане за образуване на „Магазин за хората“, определен е и Съвет на директорите на дружеството. Първият магазин ще отвори врати пред септември в област Пловдив, а мрежата ще се развива в партньорство с Централния кооперативен съюз. Скептично, критично, иронично бе посрещната идеята на лидера на ДПС Делян Пеевски за..

публикувано на 07.08.25 в 10:56

Готови ли са търговците в Пловдив за цените в лева и евро?

От 8 август, влизат в сила измененията, които ще позволят на държавата да контролира цените и да изисква от търговците обяснение при съмнителни увеличения. Оттогава ще трябва да виждаме цените и в евро, и в лева.  С промени в новоприетия закон за еврото времето, в което ще се следят цените, окончателно беше съкратено от година и половина на..

публикувано на 06.08.25 в 11:10

МБАЛ „Свети Мина“ има нужда от инвестиции за нова апаратура

И тази година МБАЛ „Свети Мина“ трупа загуби, но новият директор доктор Калин Калинов ги е оптимизирал до минимум. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Лилия Недева, директор на Дирекция „Здравеопзване“ към Община Пловдив. На последната преди лятната ваканция сесия на Общинския съвет съветници отложиха точката, свързана с искането на доктор..

публикувано на 06.08.25 в 10:49
 Владимир Тодоров

Забраните за електрическите тротинетки няма да работят

Водачът на електрическа тротинетка вече е длъжен да има валидна застраховка „Гражданска отговорност“ и превозното средство да е регистрирано. Това са само две от измененията в Закона за движение по пътищата, приети преди дни. Според законодателя с наредба на общинските съвети ще се определят и условията и редът за регистрация на електрически..

обновено на 05.08.25 в 11:09