Питбулът, който уби дете в пазарджишкото село Мокрище, е предаден за отговорно пазане на софийската неправителствена организация „Вотан - нов живот за питбула“, специализирана в отглеждането на опасни породи кучета, съобщи за Радио Пловдив директорът на областната дирекция на храните в Пазарджик д-р Петко Митев.
Кучето е било взето вчера следобяд от Мокрище и откарано в приют на сдружението. То ще остане там до приключване на досъдебното производство за смъртта на детето и едва след това ще се решава окончателната му съдба.
От неправителствената организация са поели ангажименти да направят пълни изследвания на кучето, да не го извеждат на публични места и да не допускат външни хора до него, уточни д-р Митев.
Румен Бабов оглави Териториалната дирекция Митница „Пловдив“. Това се случи след ареста на досегашния директор Мирослав Беляшки, който е разследван за покровителство над контрабанден канал. За назначението му става ясно от сайта на агенция „Митници“, на който за директор е посочено името на Бабов. До момента той беше заместник на Беляшки, който бе..
Градушка се изсипа в селата Тополово, Бачково, Горнослав, Яврово, Червен, Стоево, Тополово и кв. Горни Воден, а п орой наводни улиците в Асеновград . Улиците в с. Тополово буквално побеляха, се вижда на видео в социалните мрежи. Кметът на селото Ремзие Коджаали разказа, че в селото има изпочупени стъкла на автомобили, а реколтата..
ДБ поиска оставката на председателя на Народното събрание Наталия Киселова заради отказа й за изслушване на вътрешния министър за контрабандния канал. Според тях управляващите за пореден път днес са прикрили контрабандния канал за цигари в Пловдив, свързан с Пеевски. „Рецидивист по нарушения – работим за свалянето на доц. Киселова от поста..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров обяви днес, че смяната на заместник-кмета по транспорт Ерол Садъков е предприета след разговор с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Пловдивският кмет заяви: "Ние сме лидерска партия. При разговор с г-н Борисов взехме решение да предприемем тази промяна. Аз дълги години съм работил с г-н Държиков и мисля, че..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров даде старт на втория етап от разширението и реконструкцията на булевард „Голямоконарско шосе“, който обхваща участък от 850 метра. Изпълнител е „Драгиев и Ко“, а срокът за изграждането на отсечката е 159 дни. Вторият етап се финансира от държавата, а офертата на фирмата е за 14 милиона лева без ДДС. Дейностите..
Питбул нападна и нахапа до смърт дете в пазарджишкото село Мокрище, съобщи за Радио Пловдив говорителят на пазарджишката полиция Мирослав Стоянов. Сигналът за инцидента в ромската махала на селото е получен в късния следобед. Момченцето, което е на около 3 години, се опитало да погали питбула. Макар че кучето е било вързано, е успяло да нахапе детето,..
Районна прокуратура-Пазарджик внесе искане в съда за вземане на мярка за неотклонение “задържане под стража” за 35-годишния Димитър. Той е обвиняем, че на 29 януари 2018 г., в с. Мокрище, Пазарджишко, не е положил достатъчно грижи за питбул-а си, който нахапа до смърт 3-годишно момче. Ако мъжът бъде признат за виновен, го очакват до 5 години затвор..
Районният съд в Пазарджик освободи от ареста чичото на детето, убито от питбул в село Мокрище, без да наложи никаква мярка за неотклонение. 3 5-годишният Димитър Михайлов, който е собственик на кучето, беше прилечен като обвиняем за това, че не е положил достатъчно грижи за кучето и то е нахапало до смърт тригодишния Тошко на 29 януари. От..