Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пролича съществен дефицит в управлението на Борисов

Сега липсва компетентност и адекватност на кабинета

Снимка: БГНЕС

Говорим за месец февруари в политическите му измерения от Истанбулската конвенция, през сблъсъка президент-премиер и стигаме до ЧЕЗ и инвеститорката Гинка Върбакова - анализът в програма "Точно днес" с доц. Румяна Коларова от СУ. 

Румяна Коларова смята, че през февруари пролича съществен дефицит в управлението на третия кабинет Борисов. 

ГЕРБ дойде на власт три пъти на власт поради една важна особеност на партията, и това е, че тя е високоефетивна и силно адаптивна. 

Това е много типично за решенията и действията на Борисов, подчерта политологът. Тя посочи, че в момента дефицитът е очеваден, и е свръзан с други две качества необходими за управлението - компетентост и адекватност.

Коалиционният партньор пречи на ГЕРБ. На власт на финансистите в кабинета, но при тях липсва съдържателна стратегия, допълни още доц. Румяна Коларова



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

От днес започва периодът на реализъм в мандата на Тръмп

Доналд Тръмп започва днес своя втори мандат като президент на САЩ. Според политическия и икономически анализатор и бивш дипломат Илиян Василев от днес на практика започва периодът на реализъм в президентството на Тръмп. Досега имаше много място за намерения, импровизации, но от днес започва меренето на нетната текуща стойност като намерения и..

публикувано на 20.01.25 в 15:58

Държавата се нуждае от финансова дисциплина и реформи

Държавата ни се нуждае от правителство, което да има финансова дисциплина и да е готово на реформи. Това заяви бившият министър на икономиката Николай Василев дни след като вече имаме сформирано редовно правителство между ГЕРБ, ИТН и БСП. Той подчерта, че е възможно страната ни да има икономическа и финансова стабилност, тъй като ГЕРБ и ИТН..

публикувано на 20.01.25 в 10:47

Появата на Тръмп е сериозно предизвикателство за Европа

Това, което се случва в Близкия Изток, е нещо положително - след 15 месеца кървава война, в която бяха убити над 45 000 палестинци и израелци. Това, което става между Израел и Хамас е низ от радикални промени в този регион - споразумението с Хизбула, избора на нов ливански президент, на ново ливанско правителство. Все пак споразумението е много..

публикувано на 20.01.25 в 10:18

Капана на историята

В последния епизод от сезона поглеждаме към историята, а и към бъдещето, през очите на едно момиче на 15. Гостува ми дъщеря ми Никол Стоева, която ми каза, че е открила в книгата на Ювал Ноа Харари “Сапиенс” начин на мислене, а не само факти и дати. Харари критикува склонността да гледаме на историята като на линеен разказ, при който резултатите..

публикувано на 20.01.25 в 10:15

Жизнено важно е биомаркерите да се плащат от НЗОК

България е единствената държава в Европейския съюз, в която биомаркерната диагностика в онкологията не се заплаща с публични средства. Недопустимо е заплащането на биомаркерната диагностика от НЗОК да продължава за поредна година да се отлага, докато десетки пациенти се борят за живота си и достъпът им до иновативна терапия зависи от тов дали..

обновено на 20.01.25 в 07:59