Не е изключено и да напуснем коалицията „Обединени патриоти“ – каза в интервю за Радио Пловдив вицепремиерът и лидер на НФСБ Валери Симеонов. Коментарът му дойде часове след като партията му свали доверието от Волен Сидеров като председател на парламентарната група. Причина са недопустимите, според него нападки на лидера на Атака, отправяни от ефира на партийната телевизия.
Първо бях определен като човек на Сорос и като един от известните джендъри в България, което не е вярно, и моите колеги решиха да снемат доверието от Волен Сидеров. На практика каквото и да е решението на коалиционния съвет, за моите колеги Сидеров вече не е председател на групата.
Не можем да се правим, че нищо не случва. Волен Сидеров нарушава споразумението, което сме подписали. Що за коалиция е тази, в която единият лидер непрекъснато повече от година отправя нападки?
По-късно пред журналисти вицепремиерът и лидер на НФСБ уточни, че атаките срещу него са заради амбициите на Волен Сидеров да стане водач на листата на ОП за евроизборите. Симеонов каза, че заради личните клеветнически нападки, които е получил ще си търси правата в съда.
До този момент НФСБ не са водили преговори с ВМРО за избор на нов председател.
Валери Симеонов обяви, че на евроизборите трите партии най- вероятно няма да участват във формата “Обединени патриоти“, поне що се отнася до участието на Атака.
На въпрос доколко колизиите сред патриотите преди поредния вот на недоверие към правителството могат да разклатят доверието в управляващата коалиция Валери Симеонов обяви, че падане на кабинета е въпрос на събиране на над 121 депутати, които да гласуват „за“, а на този етап това няма как да стане.
Като вицепремиер Симеонов подкрепи администрацията на район „Северен“ в Пловдив за бутането на незаконните постройки и по този начин защитата на законността.
Според него в борбата с незаконното строителство актовете трябва да се изпипват административно перфектно, за да не се забавят процедурите при обжалване в съда. Може да се помисли за по- ускорено и по- категорично законодателство в тази насока.
Цялото интервю можете да чуете в прикачения файл.
Липса на добиви заради сушата; източена вода от язовирите заради ВЕЦ-ове, които са собственост на политици и депутати; липса на пазари - това са само част от причините всички в сектора зърнопроизводство да сме пред фалит . Няма вода за напояване, тъй като през зимата, когато токът е скъп, водата се източва през частните ВЕЦ-ове,..
Ивайло Хубенов , студент от 4 курс в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" получи Награда "Джон Атанасов“, учредена от президента на Република България. Отличията в различни категории се връчват на млади български учени и изследователи в областта на компютърните науки за техните изключителни постижения на световно ниво. 22 - годишният..
Еврото в клас или как децата в училище могат да придобият полезна и важна информация чрез реални примери и да развиват финансова грамотност за промените след 1 януари догодина, коментира в програма "Точно днес" експертът по финансова грамотност Наталия Тодорова. Съвместно с издателство „Клет България“, за да помогне на децата и тийнейджърите да..
Необходимо е котнролните органи да събират информация за търговци, които вдигат цените, без да има икономическа обосновка за това. Само потребителите биха могли да бъдат ефективен регулатор на пазара, така че да няма спекулатвно вдигане на цените. Това заяви пред Радио Пловдив Габриела Руменова от платформата "Ние, потребителите", к..
Река Марица не представлява непосредствен риск за Пловдив, заяви в интервю за предаването „Ден след ден“ по Радио Пловдив арх. Чавдар Тенев, председател на Камарата на архитектите в града. По думите му, тежките поражения по Черноморието са резултат както от природни фактори, така и от човешка небрежност и неефективна система на..