Дружеството на Пловдивските художници ще изпрати писмо чред Камарата на архитектите до Националния строителен контрол за проверка на строителството на галерията на улица "Гладстон".
Ще бъдат изпратени отворени писма и до медии и институции, и ще бъде поискана среща с кмета Иван Тотев. Решението е взето на извънредно заседание на разширения Управителен съвет на Дружеството. Причината отново е свързана със строителството на галерията и по-точно кой от проектите се строи.
Снежана Фурнаджиева: Преди седмица имахме отново среща с кмета Иван Тотев, на която той заяви, че ако проектът с фасадния облик, за който нямаше обществено обсъждане, и който художниците харесват и градът харесва, че ако той не е по-скъп, ще работим по него.
Когато поискахме сметките от фирмата-изпълнител, за да бъдем прецизни в изчисленията, те ни казаха, че още работят по тях и не могат да ни ги предоставят. По наши окрупнени изчисления, се оказа, че сградата няма да е по-скъпа, както имаше предположения. Оказа се около 3 милиона и 500 хиляди, а ние имаме 3 милиона и 500 хиляди отпуснати от държавата.
Преди два дни на среща отново с кмета Тотев, той обеща да съдейства от фирмата-изпълнител да ни дадат още информация, за да бъдем по-прецизни в изчисленията. Но прибирайки се от тази среща, видях, че строежът на галерията вече е в напреднала фаза, с излята плоча и конструкции точно за частта, която обсъждаме.
Освен това ние нямаме информация , че има някакво решение за строителство, а на обекта табелката за номер на строеж е празна. А от някои от разговорите с хора от фирмата разбрахме, че се правят промени и вътре, а това пречи на функциите на залата на художниците.
Цялото интервю със Снежана Фурнаджиева е в звуковия файл.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..