Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Протест на аптеки и панаирни изложби в "Ден след ден"

Над 720 аптеки в цялата страна днес остават затворени заради протест срещу лекарствената политика на държавата. Недоволството хлопна вратите на близо една четвърт от аптеките в страната, а 40 от тях са в Пазарджик. Защо протестират фармацевтите и какво се надяват да постигнат – разговор с Пенка Минева, председател на Регионалната фармацевтична колегия в Пазарджик.

Пловдивските теми днес са свързани с бизнеса. Земеделският министър Румен Порожанов откри 5-то издание на мегафорума за агробизнес, храни, вино и оборудване, който включва международните изложби „Агра“, „Винария“, „Фудтех“ и „Вкусовете на Италия“. Репортажът е на Антоанета Петричанска.

Живка Танчева разказва за желанията на работодателите, изразени на форум за цялостни решения и практики в бизнеса, организиран от „Тракия икономическа зона“ и „Лимакон център“.  

Изборният кодекс, „тангото“ с преференциите, новия/стар състав на ЦИК и промените в законодателството в 12 без 1 ще коментираме с политолога Димитър Аврамов.

А ратифицирането на договора на Северна Македония с НАТО от българския парламент и какво означава това за българския и македонския народи – анализът е на Александър Йорданов, експосланик на България в Македония. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Александър Богдан Томпсън в "Добро утро, ден!"

В последната седмица на ноември ни гостува Александър Богдан Томпсън . Той е сценичният фотограф на Държавна опера - Пловдив.  Свързан е по наследство с музикалното и танцово изкуството, баща му - американец е бил оперен певец, майка му е българска балерина, танцувала в Пловдив и Германия. Фотограф и музикален изпълнител. Завършил е поп и..

обновено на 28.11.25 в 18:15

Арт следобед с „Вход свободен“

В днешното издание на „Вход свободен“ ви срещаме с Георги Терзиев – художник, астролог, пътешественик и преподавател по рисуване. Той представя своята 38-ма самостоятелна юбилейна изложба акварели, включваща 36 непоказвани досега творби, както и премиерата на новата си книга „Приключения от Европа, Арабска Азия и Западна Африка“. Откриването е..

публикувано на 28.11.25 в 09:30

С усещане за финанси и Коледа „Точно днес“

България е в безпрецедентна ситуация, след като проектът на бюджет 2026 беше изтеглен. Какви са рисковете? Отговорите търсим в последното работно утро на ноември. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Има ли шанс новият бюджет на държавата да бъде приет до края на тази година и какво ще се случи, ако това не бъде направено? За..

обновено на 27.11.25 в 16:55

Посоките на недоволството в "Ден след ден"

Могат ли протестите да променят ситуацията в държавата? Въпросът идва след снощното бурното недоволство в София и днешния отзвук за преработка на проектобюдежета. А отговорите са някъде между силата на обществото и слабостите на политиците. Търсим ги с психолога д-р Пламен Димтров в първия разговор в следобедната програма "Ден след ден" този четвъртък...

публикувано на 27.11.25 в 14:45

“Вход свободен” между театъра и музиката

Днес, независимо от облаците и дъжда, сме решени да разсеем есенното униние с решителната подкрепа на режисьора Ивомир Игнатов- Кени, който ще ни гостува лично в студиото на Радио Пловдив. Той ще ни осветли относно предстоящото събитие “Отворени врати Театър Хенд” и сме уверени, че най- подходящото място за огласяване на такива мероприятия е..

публикувано на 27.11.25 в 09:40