Скандалната констататация,че над 30% от българските пенсионери ще получат по-малки пенсии, заради новата формула за изчисления, нажежи до крайност страстите, а премиерът събра спешно, заедно със социалния министър, синдикати и експерти.
Вероятността действията на НОИ да доведат до социален взрив и необходимостта за гарантиране на повече справедливост на базата на детайлни изчисления за работещата в полза на пенсионерите формула, необходимостта от законодателни промени и обществен консенсус - теми на разговора с председателя на социалната парламентарна комисия д-р Хасан Адемов.
Ще станат ли по-отговорни родителите на децата, които не посещават забавачките повече от три дни месечно и - на отсъстващите ученици повече от пет учебни, след като получаването на социални помощи бъде обвързано с това изискване? За предлаганите от ГЕРБ законодателни промени - събеседник – Светлана Ангелова – заместник-председател на социалната комисия в Парламента.
Проблемните въпроси, свързани с туристическата индустрия на страната ни, която формира 13% от брутния национален продукт, са в основата на организираната от Българската Хотелиерска и Ресторантьорска Асоциация дискусия в Марково. За необходимите реформи, от които се нуждае икономическата среда в областта на туризма и намаляване на ДДС в ресторантьорския бранш – Еню Енев – председател на Сдружение на ресторантьорите и хотелиерите „Тракия“.
В зоната за култура след 9.00 ч. чуйте автора на рубриката „Великите европейци“ Пламен Асенов с разказ за считания за създател на географията в Елинистичен Египет математик, географ и астроном Ератостен.
А преди новините на БНР в 7.00 ч. – първите минути от утрото си споделя за слушателите на програма „Точно днес“ маестро Мичо Димитров - концертмайстор на Пловдивската опера – гост на седмицата в рубриката „Добро утро, ден“.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..