Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съюзът ГЕРБ - СДС е добра новина за "Демократична България"

Решението на ГЕРБ и СДС да се явят заедно на евроизборите свидетелства за липсата на всякакви  принципи, коментира за Радио Пловдив Методи Андреев, който е бил депутат и от СДС, и от ГЕРБ.

Всъщност ГЕРБ си прибира вересиите от СДС, а СДС не е онова СДС, за което хората гласуваха. Тази коалиция показва, че СДС харесва модела Борисов и корупционния модел и отдавна не е онази принципна сила, която защитаваше демокрацията, евроатлантическата интеграция. България продължава да е най-бедната страна в ЕС, страна, която се оформя все повече и повече като Троянски кон на путинските интереси в Европа.

Методи Андреев препоръча СДС да направят промяна в устава си, която да даде възможност на лидерите на СДС да бъдат и членове на ГЕРБ. Така нещата ще са ясни и прозрачни, подчерта той.

Ексдепутатът уточни, че е напуснал и ГЕРБ, защото има принципи и не би могъл да бъда член на такава група, макар и в гражданската квота на ГЕРБ, която води антиевропейска и антинатовска политика. Защото Борисов води именно такава политика..

Подписването на споразумение между ГЕРБ и СДС за евровота има една единствена цел и това е борба за запазването на власт. Тази коалиция на ГЕРБ и СДС е добра новина за "Демократична България", защото успяха да се разграничат от СДС, каза още Андреев.

Той добави, че ГЕРБ и БСП е едно и също. Олигархията, която беше изградена от БСП в момента функционира с подкрепата на ГЕРБ. Идеята е, че този който спечели битката той ще получава комисионните, т.е. досега ги взима ГЕРБ, а отсега нататък иска да ги взима БСП.

Методи Андреев прогнозира, че се задават предсрочни парламентарни избори и според него всички десни партии трябва да се мотивират и да направят нов проект, който той нерече "Граждани за почтено управление". Ексдепутатът смята, че в този проект трябва да се постави като най-важна цел битка с държавната корупция, битка с монополите и олигархията, както и битка за връщането на България в лоното на демокрацията. Това е наложително, защото по време на управлението на ГЕРБ България е на път да бъде извадена от демократичния свят, добави в заключение Методи Андреев.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Буквите, които ни правят народ"

През 2025 година България отбелязва 1170 години от създаването на кирилицата. През изминалото хилядолетие кирилицата е претърпяла дълбоки трансформации — от ръкописните букви на монасите до дигиталните шрифтове на съвременността, тя е отразявала както културните, така и технологичните промени на българската  действителност.  Докато азбуката и..

публикувано на 24.05.25 в 15:58

Проф. Ивайло Старибратов в "Добро утро, ден!"

Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно.  С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател.  Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..

обновено на 23.05.25 в 16:54

Балната дреха трябва да отговаря на характера

Балната дреха трябва да отговаря на характера на абитуриента, да подчертае личността му. Това каза дизайнерът Иван Донев. Той добави още, че тенденции в официалните дрехи няма. Важно е да се подчертаят предимствата на фигурата. „Все повече младежи избират да не бъдат облечени във вечерни дрехи, а да посветят средствата за..

публикувано на 23.05.25 в 16:31

Технически срив на изпита по ИТ, матурата по английски не затрудни зрелостниците

Само една изпитна работа в Пловдив и областта е анулирана , защото ученичка е използвала плеър, за да преписва от него. Не са явили само 28 зрелостници на втората матура. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив съобщи, че изпитът по Информационни технологии е бил затруднен, поради технически сривове . На този изпит няма да останат..

обновено на 23.05.25 в 16:09
проф. Христо Матанов

България не би оцеляла без православното християнство

"Приемането на християнството от българския княз Борис Първи е цивилизационен избор", посочи проф Христо Матанов, историк, медиавист и византолог. През тази година се честват 1160 години от покръстването на българите. "Той приема една религия, която е нова и отхвърля езичеството на славяни и прабългари. Не е лесно да се направи такъв избор...

публикувано на 23.05.25 в 15:56