Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Най-важният урок и лични истории във „Вход свободен“

| обновено на 15.04.19 в 10:45

Петък е! И ни е ред, и ни се пада да бъдем отново заедно в ефира на радио Пловдив! 

Любопитно и с усмивка, а и за нищо на света не бихме пропуснали значимите събития в нашия град.

Като начало ще Ви поканим на премиерата на два вълнуващи спектакъла, заглавията на които веднага провокират да се замислим. "Премълчаното разказано" и "Историята Ти (ти) в мен" са представления от културната програма на Пловдив 2019 и театрални разкази за истории... истински истории! Повече за тях ще чуем от университетския преподавател и театрален режисьор доц.д-р Възкресия Вихърова, както и от координатора на проекта Йовка Димитрова. 

В рубриката ни "В аванс" отново акцентираме на историите - онези, които насърчават. Срещаме Ви с Галин Желязков, основен организатор на световно известния формат за споделяне на идеи и вдъхновяващи истории TED. 

За финал и в "Актуален въпрос" ще разберем кой е най-важният урок, който един бъдещ преподавател по български език и литература би искал да предаде на своите ученици. Ефирната ни среща е с Илия Димитров, един от  11-те амбициозни млади българи, спечелили мотивираща стипендия и възможност за стаж, за да се развиват успешно в образователната сфера у нас. 

Слушайте ни! Започваме в 12:00!

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ФинансираНЕ и политизираНе „Точно днес“

Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..

обновено на 19.02.25 в 16:57

(Трябва & Няма) да платим „Ден след ден“

Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..

публикувано на 19.02.25 в 14:51

За най-обичания национален герой днес във "Вход свободен"

Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история!  За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..

публикувано на 19.02.25 в 09:30

"Точно днес" - памет и политика

В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил  това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...

публикувано на 18.02.25 в 17:00

"Ден след ден" на 18 февруари

В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..

публикувано на 18.02.25 в 14:13