Машините за изборите вече са произведени. До 10 май ще ги доставим. Надявам се, че ще свършим качествено и останалата част от работата, която е най-сложна – с доставката на машините, с обучението на 25 000 членове на секционните комисии, с представяне на начина на гласуване пред самите избиратели, а също и недопускане на инциденти. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Веселин Тодоров, изпълнителен директор на фирмата.
Разпределението на машините за вота вече е готово
Вчера получихме списък със секциите, в които ще се извършва машинно гласуване. В Пловдивска област ще има секции, в които ще се гласува машинно в почти всички населени места, коментира Тодоров.
Сигурност на машинното гласуване
Машинното гласуване дава по-голяма сигурност, най-вече при предотвратяването на злоупотреби, категоричен е Веселин Тодоров.
Цялото интервю с Веселин Тодоров можете да чуете в звуковия файл.
От 8 август, влизат в сила измененията, които ще позволят на държавата да контролира цените и да изисква от търговците обяснение при съмнителни увеличения. Оттогава ще трябва да виждаме цените и в евро, и в лева. С промени в новоприетия закон за еврото времето, в което ще се следят цените, окончателно беше съкратено от година и половина на..
И тази година МБАЛ „Свети Мина“ трупа загуби, но новият директор доктор Калин Калинов ги е оптимизирал до минимум. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Лилия Недева, директор на Дирекция „Здравеопзване“ към Община Пловдив. На последната преди лятната ваканция сесия на Общинския съвет съветници отложиха точката, свързана с искането на доктор..
Водачът на електрическа тротинетка вече е длъжен да има валидна застраховка „Гражданска отговорност“ и превозното средство да е регистрирано. Това са само две от измененията в Закона за движение по пътищата, приети преди дни. Според законодателя с наредба на общинските съвети ще се определят и условията и редът за регистрация на електрически..
Ако държавата не помага на доброволните формирования, поне да не ги спъва да си вършат работата, каза Красимир Каракашев от Доброволното формирование „Национален отряд за реакция при бедствия – НОРБ“ – Пловдив, което търси нови попълнения. Поводът за коментара му са редицата административни дейности и регламенти, които пречат на изпълнението на..
Кардиологът д-р Динко Господинов от Отделението по кардиохирургия към УМБАЛ „Свети Георги“ – Пловдив стана първият и единствен към момента носител на европейски сертификат по кардиология в града и региона. Ввисокото отличие – European Examination in Core Cardiology Certificate – представлява признание за високо ниво на професионална..