Според него победата на ГЕРБ се дължи на три основни причини. Първо ГЕРБ предложи листа от грамотни хора, нещо което при БСП отсъства. Там компетентността беше извадена от проектолистата на Корнелия Нинова и частично възстановена от Националният съвет на БСП, който успя да върне Сергей Станишев сред кандидатите за евродепутати.
Второ - Цветан Цветанов подаде оставка като демонстрира лоялност и в същото време свърши огромен обем от работа. И трето – включването на Бойко Борисов като челна фигура в кампанията на ГЕРБ. Така хората избраха да продължи да се работи като досега, въпреки кусурите на това управление.
Георги Харизанов отбеляза, че на предишните парламентарни избори ГЕРБ е успяла да привлече 150 000 анти БСП гласа. На този вот това също се получи в известна степен, но по-скоро тук играта беше спечелена от твърдите електорати на партиите. БСП показа, че не може да привлече периферия. При всичките трусове в управлението това говори за рядката некадърност на социалистите.
Той припомни, че неколкократно Кирил Добрев даде изявления, че ще си подаде оставката като организационен секретар на БСП, ако партията загуби вота. Така че че при него нещата са ясни.
Според Харизанов Корнелия Нинова има полезен ход и може да не подаде оставка, защото нейната листа е била бламирана и тя има оправдание за тази загуба. Друг е въпросът дали вътре в БСП не трябва да бъде преосмислена ролята на Нинова в партията. Социалистите трябва да преценят доколко Нинова трябва да продължи да ги тика към тази линия на националсоциализъм и да ги държи извън политическия живот, каза още той.
Един от големите изводи, който можем да направим, преди официалните резултати е, че те препотвърждават статуквото – първите политически сили си остават, тези които са настоящия парламент и не се вижда необходимост у избирателите, която да налага размествания в Народното събрание, каза в заключение Георги Харизанов.
България има осезаем напредък в кръговата икономика и оползотворяването на ресурсите, въпреки че за много от гражданите това е почти невидимо. Зелената трансформация е плод на усилията на държавата, на бизнеса и на хората. Имаме доста съществен напредък . Това е оценката на Владимир Димитров , експерт "Индустрия и околна среда" в Българската..
Експертът по политически комуникации Арман Бабикян коментира за Радио Пловдив поредния неуспех да бъде избран председател на Народното събрание и ескалиращата политическата криза. Той подчерта, че липсата на реален диалог между политическите сили с различни цели прави трудно постигането на решения, които обществото да приеме. „Обществото или..
В първата ни рубрика за успешните образователни практики, реализирани по проекта „Успех за теб“ ще ви разкажем за ОУ „Васил Левски“ в село Караджово, община Садово. Проектът се изпълнява от Министерството на образованието и науката и се финансира със средства в размер на 105 млн. лв. от Програма „Образование“ 2021-2027, съфинансирана от..
Не виждам как при тази конфронтация, която отдавна не е по идеологически и политически причини, а е по междуличностни и интрументални причини, ще може този парламент да излъчи управляващо мнозинство, което да работи повече от три месеца. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив политологът и университетски преподавател..
"Българската държавност започва да прилича на тази медицинска диагноза, в която един по един започват да отказват различни органови системи". Такова сравнение направи социологът от "Алфа Рисърч" Боряна Димитрова след поредния неуспешен опит в парламента да бъде избран председател. Тя припомни, че в предишни разговори са дискутирани..