Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Икономика и климат - теми в "Ден след ден" на 26 юни

Снимка: Nightchill

Премиерът Бойко Борисов откри втория икономически форум в Пловдив. Заедно с него в града под тепетата са министри, депутати, представители на българския и гръцкия бизнес и на неправителствения сектор. Сред обсъжданите теми са европейската перспектива пред Западните Балкани, очакванията от новия Европарламент, демографски и здравни проблеми, привличане на чужди инвестиции и др. Репортажи от икономическия форум очакваме от Елена Крушкова и Веселина Пеева.

И още:

Екстремни жеги, тропически порои, хиляди мълнии само за часове, изключително студени зими и като че ли размиване на 4-те сезона в годината. Дълги периоди на суша се редуват с тежки порои, като за кратко време падат рекордни количества дъжд. Нормално ли е това, как се променя климатът в България и какви още изненади да очакваме от природата, питаме синоптика Петър Янков.

Защо Пловдив се наводнява при всеки по-обилен дъжд, а хората газят вода до коляно по улици и тротоари? Грешка на строители и проектанти, презастрояване или немарливост е причината за потоците, които текат по градските улици? Темата коментираме с инж. Ангел Марков от Камарата на инженерите в инвестиционното проектиране.

Правителството одобри създаването на национален координационен център за безопасно движение по пътищата, в който ще влизат представители на полицията, пожарната, АПИ, ИА „Автомобилна администрация“ и ДА „Безопасност на движението по пътищата“. Ще помогне ли този координационен център да намалеят катастрофите и жертвите на пътя, говорим с Владимир Тодоров от Българската асоциация на пострадалите при катастрофи.

Падна изолация на санирана наскоро гимназия в Пловдив. Защо се случи и има ли пострадали при инцидента, провери Димитър Владимиров.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" на 26 май

Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си.  Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..

обновено на 25.05.25 в 16:44

Знания по правопис и кариерно развитие днес в Клуба

Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет".  Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..

публикувано на 25.05.25 в 14:20

Неделно с „Шейкър“

Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..

публикувано на 24.05.25 в 16:05

С ухание на цветя и в очакване на празника „Ден след ден“

В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..

публикувано на 23.05.25 в 14:41
Снимката е илюстративна

“Вход свободен” в емоциитe на май

Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..

публикувано на 23.05.25 в 09:05