Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гледаме лятото в очите „Точно днес“

Лятото ни напомня, че е време за ваканция, но ние работим, защото има протести. Последните са срещу унищожаването на прасетата, бедата от АЧС и липсата на информация за обезщетенията на малките стопани. Едва сега науката съобщава колко е опасно, защо не са взети превантивни мерки и кога ще се справи държавата с проблема? Просветлинието идва от проф. Георги Георгиев, директор на Център за оценка на риска по хранителната верига.  

 Вече е ясно, че Община Пловдив ще назначи лични асистенти от 1-ви септември, но всеки правоимащ трябва да се справи със съответната документация, и да получи индивидуална оценка на потребностите. Как ще стане това, ще чуете от репортажа на Иванка Петкова.

Температурите  през август ни идват в повече, а хотелиерите по морето намаляват пакетите до 30%.  Нямат шанс да им гостуваме, защото категорията е  „Висока“. Затова питаме как е в Испания, какво е качестното и какви спомени остават от пътешествието? Отговорът очаквайте от Тони Симитчиева, председател на Регионална занаятчийска камара – Пловдив.

По календара на маите започна Новата година на Белия вълшебник и новия 13 годишен период. В обществото навлиза нов вятър. За силата на Белият магичен вълшебник ще ни каже Васил Зааралиев от ПАН – България, звено от мрежата за Планетарно изкуство.

В зона „Култура“ Станислава Ташева, арт мениджър  представя проекта „Прекрачване на границите: да се смееш в лицето на страха“, който е от календара на Пловдив – Европейска столица на културата.

Преди новините в осем е  рубриката „Добро утро, Ден“, Веселина Пеева разговаря с  д-р Ангел Янков, директор на Етнографски музей – Пловдив.

Слушайте ни! „Точно днес“ на 08.08.2019 г. от 7.00 до 9.30.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ФинансираНЕ и политизираНе „Точно днес“

Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..

обновено на 19.02.25 в 16:57

(Трябва & Няма) да платим „Ден след ден“

Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..

публикувано на 19.02.25 в 14:51

За най-обичания национален герой днес във "Вход свободен"

Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история!  За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..

публикувано на 19.02.25 в 09:30

"Точно днес" - памет и политика

В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил  това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...

публикувано на 18.02.25 в 17:00

"Ден след ден" на 18 февруари

В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..

публикувано на 18.02.25 в 14:13