Проектът е съфинансиран от Европейския социален фонд на Европейския съюз чрез оперативна програма „Развитие на човешките ресурси 2014 – 2020 г.” и подпомага родителите за по-добро съвместяване на професионалния с личния живот. Същевременно той предоставя също така и възможност за безработни лица за полагане на грижи и за отглеждане на децата. Също така проект „Родители в заетост” допринася и за по-доброто съчетаване на професионалните и семейните задължения на родителите и на практика прави пазара на труда по-достъпен за тях.
В рамките на предходните приеми в бюрата по труда в регион Пловдив, който обхваща Пловдивска, Пазарджишка и Смолянска област са подадени 784 заявления от родители като 581 са одобрени за включване в програмата. 811 безработни лица, които са кандидатствали за длъжността детегледач пък са одобрени 508 от тях. Сключени са също така и 508 трудови договора с детегледачи. От друга страна проектът осигурява възможности за трудова активност и улеснява включването на безработни и неактивни лица на пазара на труда, същите се наемат като детегледачи по самия проект.
Искам да кажа, че заявления от родители се приемат до изчерпване на финансовия ресурс на хартиен носител лично във всички бюра по труда или на имейл „Родители в заетост”. Това може да стане сканирано с подпис или електронно подписани в работните дни между 8,30 и 17,00 ч. Подробна информация по проекта може да се намери на сайта на Агенцията по заетостта.
Разбира се, всички родители, които желаят да се включат за участие в проекта могат да посетят бюрата по труда и там ще бъдат посрещнати от нашите експерти, подробно ще им бъде разяснено участието им в проекта, критериите, на които трябва да отговарят. Приемите, които са били досега е имало определен период, в който родителите могат да подадат заявление за участие в проекта. Сега няма фиксиран срок и затова казваме, че това ще се случи до изчерпване на финансовия ресурс. Има налични средства, парите досега са стигали, тъй като програмата е много атрактивна за родителите, пари са осигурени. От вчера проектът е отворен и активен всеки работен ден.
Интервюто с Мариела Андонова е в звуковия файл.
Община Раковски кандидаства тази година за държавно финансиране с проекти за над 10 милиона лева. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Павел Гуджеров, кмет на Раковски. „Не пропускаме да кандидатстваме по нито една програма, затова Община Раковски се развива толкова добре. Предстои да кандидастваме по Програмата за развитието на селските..
В навечерието на Световния ден за борба с рака, който се отбелязва на 4 февруари, КОЦ-Пловдив отбелязва ръст на преминалите пациенти през лечебното заведение през миналата година. „Броят им се е увеличил с около 700. Има и още една негативна тенденция, която забелязваме през последните години – увеличение на пациентите с онкологични..
Изборни правила на поправителен изпит. Какви трябва да са промените за да се избегнат съмненията за чесността на вота? Според председателя на Управителния съвет на Института за развитие на публичната среда Диана Ефтимова за последните десет години, откакто през 2014 година бе приет сегашният Изборен кодекс, в него са направени почти 80 предложения..
Иновативният за страната проект за дигитална SOS гривна за жителите на община Марица продължава да действа и през 2025 година, но с намалени параметри. Той ще се финансира от Министерството на труда и социалната политика. За изминалите две години гривни са ползвали 184 души, сега ще са само 67, защото бюджетът е орязан. Целта на кмета..
Компаниите в България успешно се адаптират към новия модел в автомобилната индустрията. Започват да произвеждат нови продукти. Освен това у нас се създава софтуера и самата конструкция на най-модерните електромотори и инвертори за тях. Това коментира Любомир Станиславов, който е изпълнителен директор на Автомотив клъстер България, във връзка с..