В началото на седмицата, но в последния ден на септември, оставаме позитивно настроени и с отворени сърца за всичко красиво и забавно, което ни заобикаля, и ни помага да преодоляваме стреса на ежедневието.
Днес ви срещаме с една виенчанка от Пловдив – Милкана Петкова Шлосер е родена и израстнала в нашия град, но отдадеността й на музиката я отвежда във Виена, където гостенката ни живее и се развива успешно. Милкана Шлосер е собственик и менъджер на агенция „Вения“ , която търси и дава шанс на млади таланти. За предстоящото събитие с благотворителна цел – Галавечер „Духът на Чаплин“, в което участва и внучката на Чаплин – Лаура, а водещ е българската актриса Милица Гладнишка, също ще разкажем.
Поредното издание на „Невероятно, но факт“ отново ни разказва неподозирани факти от живота на насекомите.
Започваме след новините в 12.
В интерес на истината синоптиците сериозно се объркаха, вещаейки мокро и хладно време за седмицата. Няма по- доволни хора от тукашните, когато метеопрогнозата се окаже погрешна в тяхна полза. Слънцето кротко грее, минувачите лежерно се разхождат по главната , в бистрата усмихнати сервитьори разнасят поръчки на небързащите за никъде..
В последното работно утро на седмицата говорим за важните проблеми в Пловдив и страната, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Сериозно недоволство съществува в Пловдив по отношение на чистотата и зелената система на града, а критики има и към неглижирането на растителността по пловдивските тепета. Ще се повиши ли качеството на..
Как ще изглежда новата сграда на Математическата гимназия в Пловдив? Това ще разберем още в началото на следобедната програма "Ден след ден" от архитект Тодор Абаджиев, който представи днес идейния проект за иновативната база и през репортерския поглед на Даниела Добрева. Продължаваме и с визията за градския транспорт. Темата отново се..
Днес в предаването ще Ви срещнем с Кая и нейните вълшебни обувки, наш гид и пътеводна светлина в това общуване ще бъде журналиста Диляна Кочева. Тя е и автор на детската книга "Вълшебните обувки на Кая" - първата книга на български език за деца с еквиноварус (вродено или придобито изкривяване на стъпалото. Национално издателство за образование и наука..
След загубата на изборите в Пазарджик от ГЕРБ заговориха за преформатиране на централната власт. Какво се очаква от водещите партии, ще се стигне ли до нова спирала от вотове, питаме политолога доц. д-р Даниела Пастармаджиева , преподавател в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Георги Мараджиев , лидер на ГЕРБ в област Пловдив по заръка на..