Колко могат да се раздуват разходите за здравеопазване и в чия полза? Въпрос за...200 милиона лева. Защо и общопрактикуващите лекари се наредиха на дългата опашка за повече средства в системата – темата ще коментираме с доктор Георги Цигаровски, заместник-председател на Лекарския съюз в Пловдив.
Има или няма такава държава? Учредяването на партията на Слави Трифонов предизвика масови коментари и социологически прогнози. Предстои ли ново шоу на политическата сцена – отговорите търсим от доцент Антоний Гълъбов.
Какво се крие зад фалшивите новини и умишлено създадената паника сред ромските семейства, която стигна и до Асеновград? Разговор с Мариана Рангелова, здравен медиатор в социална фондация „Инди Рома 97“.
И още в утрото на 9 октомври:
Приказката на Джани Родари „Свирачът и автомобилите“ ще оживее на сцената на Пловдивската опера като Музикален театър – балет за деца. Галя Митева ни среща с Петър Керкелов, композитор на оперния спетакъл.
В рубриката „Великите Европейци“ Пламен Асенов представя третата част от историята за живота на Алберт Айнщайн.
А в „Добро утро, ден!“ – гостува Румен Жеков.
Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..