Според Чарлз Буковски: „В живота ви нищо не е обещано. С вас никой не е сключвал никакъв договор.“
От нас зависи на кого вярваме, защо обещанията продължават да се сипят преди избори? Защо битката за местна власт е толкова ожесточена? Защо властта е тежка и същевременно сладка? Въпроси към политолога доц. Даниел Смилов след новините в осем.
Децата и лъжата е тема, която коментира психологът Иван Игов. Защо децата започват да лъжат и как да се отучат? Защо има толкова поговорки за лъжата и резултатите от нея?
Защо „Националната стратегията за защита на детето“ доведе до протести? Стратегия няма, но има развълнувани родители и деца, които няколко дни не посещаваха училище. Защо се завъртя омагьосаният кръг преди изборите? И днес думите на Ото фон Бисмарк звучат актуално „Най-много се лъже преди избори, по време на война и след лов“. Темата продължаваме с Асен Колев, експерт по етническите въпроси. Той ще обобщи причините за истерията около „Стратегията за защита на детето“ и настъпилото успокоение.
Още в утрото на 11 октомври ще чуете:
Лекция на тема „Борис Христов в Лондон“ ще изнесе Майкъл Лечфорд, един от най-видните представители на световноизвестната звукозаписна компания EMI. Събитието е в Културен център „Тракарт“.
Със Светлана Куюмджиева, артистичен директор на фондация „Пловдив’ 2019“ говорим за най-мащабната изложба от колекцията на Института за международни отношения на Германия, която гостува в Пловдив. Експозицията е разположена в най-новите изложбени пространства – галерия „Капана“ и зала „2019“. Целта е да се представи една различна картина от съдбата на Източна и Западна Германия.
Преди новините в осем е срещата с Ани Пешева, китаист, преводач и писател. Говорим за съдбовната и връзка с Китай и възможностите да живеем в хармония.
Тази седмица в рубриката „Добро утро, Ден“ гостува художникът Румен Жеков.
Слушайте ни! „Точно днес“ на 11 октомври от 6.00 до 9.30 часа.
Днес в първата част на предаването ще ви срещнем с режисьора- кинодокументалист Петя Ангелова. Ще говорим за новите й проекти, магията на киното и историите, които животът пише по- невероятно от най- гениалните сценаристи. Във втората част на Клуб "Неделя" ще посрещнием всенародния любимец Владислав Карамфилов - Въргала, който предпримиерно ще..
В ранното неделно утро споделяме думите на един император философ - „Когато се събудите сутрин, помислете каква ценна привилегия е да сте жив – да дишате, да мислите, да се радвате, да обичате.“, ни казва Марк Аврелий. Колкото и клиширано да звучат думите му, във времето на изгубени стойности и през погледа на консуматорската ни същност днес,..
Терените в Пловдив не достигат, но предприемачите строят във височина. Жилищен комплекс от небостъргачи ще се изгражда в квартал „Филипово“ между булевардите „Дунав“, „Васил Априлов“ и ул. „Победа“. Сградите ще са по 25-26 етажа и ще са високи от 50 до 75 метра. Предложението на кмета Костадин Димитров вече стигна до комисиите в Общинския съвет, но..
На фокус ни е събитието „Историята на една шевица“. На живо, във Фейсбук на 12 февруари, денят на пълната снежна Луна в Лъв. Началото е в 19 часа. Вход свободен. Разговаряме с Венцислава Великова. Коментираме, накратко, темата за влиянието върху човека на ритуали, които ни обединяват като общност и за автоматизираните действия, в рубриката..
За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се отговори на изисквания, желания и реалност. Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..