Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ден след ден" към актуалното на 11 октомври

Защо се стигна до скоростното прибиране на деца от ромски произход от училище, а истерията сред родителите им достигна нивата на паника? Фалшива новина, умело дирижирана от кукловоди в сянка в социалните мрежи, или полуистина, която – украсена и пресилена, целеше да манипулира общественото мнение по време на изборна кампания? По темата говорим с председателя на ромската организация „Амалипе“ Деян Колев и с политолога Борис Попиванов.

До края на месеца тече кампанията за подаване на заявления за енергийни помощи, а до дни изтича срокът за получаване на първата част от помощите за първокласници. Какво е новото в тазгодишната кампания – обяснява директорът на Дирекция „Социално подпомагане“ Надя Танева.

Защо Турция започна атака срещу кюрдите в Северна Сирия и има ли опасност от нова бежанска вълна към България? Коментар на експерта по национална сигурност и бивш дипломат Димитър Гърдев.

Първият български роман – „Под игото“ на Иван Вазов, стана на 150 години. Юбилеят събра в Сопот представители на академичната общност, изследователи и ученици от родния град на Патриарха на българската литература. За посланията на форума е репортажът на Екатерина Костова.

А утре единственият в Югоизточна Европа музей по спелеология и българския карст (известен като музея на пещерите) в Чепеларе отваря врати след основен ремонт и с обновена експозиция. Какво може да се види в музея, говорим с директора му Марин Господинов




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ФинансираНЕ и политизираНе „Точно днес“

Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..

обновено на 19.02.25 в 16:57

(Трябва & Няма) да платим „Ден след ден“

Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..

публикувано на 19.02.25 в 14:51

За най-обичания национален герой днес във "Вход свободен"

Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история!  За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..

публикувано на 19.02.25 в 09:30

"Точно днес" - памет и политика

В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил  това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...

публикувано на 18.02.25 в 17:00

"Ден след ден" на 18 февруари

В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..

публикувано на 18.02.25 в 14:13