Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Точно днес“ – започваме новата седмица с радио

| обновено на 13.10.19 в 16:42

Първото утро на седмицата ще заредим с усмивки, но ще фиксираме внимание и върху парите, защото винаги става въпрос за тях. Независимо от красивите обещания.

Здраве за 200 милиона лева повече. Ще стигнат ли парите до пациентите – интервю с доктор Стойчо Кацаров, председател на Център за защита правата в здравеопазването.

Задава ли се нова световна икономическа криза? Новият шеф на Международния валутен фонд Кристалина Георгиева вече загатна, че този процес е в ход. За тенденциите и механизмите да се смекчат последиците от евентуална рецесия – разговор със Светозар Гледачев, финансов анализатор.

И още от утрото на 14 октомври:

На 81-годишна възраст почина световноизвестния музикант Милчо Левиев. За срещите с него, за спомените и за уроците, които оставя маестрото – разговор с Теодосий Спасов.

Учениците на Националната художествена гимназия „Цанко Лавренов“ в Пловдив с изложба в галерия „Акрили“. За творческите инициативи на младите художници ще научим от интервютата на Живка Танчева с единайсетокласничките Елена Маринска и Виктория Илиева.

В Зона „Култура“ – гостува ни Ана Цанкова, която тази година спечели специалната награда на Радио Пловдив за млад поет от Девети международен конкурс „Добрoмир Тонев“. 

В рубриката "Добро утро, ден!" ни гостувата джаз певицата Мирослава Кацарова



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" на 26 май

Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си.  Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..

обновено на 25.05.25 в 16:44

Знания по правопис и кариерно развитие днес в Клуба

Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет".  Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..

публикувано на 25.05.25 в 14:20

Неделно с „Шейкър“

Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..

публикувано на 24.05.25 в 16:05

С ухание на цветя и в очакване на празника „Ден след ден“

В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..

публикувано на 23.05.25 в 14:41
Снимката е илюстративна

“Вход свободен” в емоциитe на май

Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..

публикувано на 23.05.25 в 09:05