Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Теми в развитие в "Ден след ден" на 21 октомври

Една от рисунките в подлеза на СУ "Пейо Яворов" в Пловдив

Където има газопроводи, няма войни“. С тези думи премиерът Бойко Борисов откри разширението на газопреносната мрежа по трасето на "Балкански поток" в участъка от българо-турската граница до компресорна станция" Странджа". Как в най-скоро време България ще има 2 газови магистрали, които ще доведат до поевтиняване на синьото гориво – по темата ще говорим с енергийния експерт проф. Атанас Тасев.

Накъде след поредния инфарктен дебат за Брекзит и очакванията излизането на Великобритания от ЕС да се отложи за януари догодина? Как ще се отрази това на българските граждани в Обединеното кралство? Очаквайте по темата коментара на Весела Чернева, директор на българския офис на Европейския съвет за външна политика.

И още:

Димитър Владимиров ни „води“ в СУ „Отец Паисий“ в Куклен, където децата вече учат букви и числа по интерактивен начин. А в Смолян тържествено бе открит първият в страната областен център за обучение по безопасност на движението по пътищата, за който ще ни разкажат директорът на ОУ „Проф. Д-р Асен Златаров“ Николай Колев и секретарят на община Смолян Момчил Николов.

В Природонаучния музей в Пловдив бе открита изложбата с най-отровните риби в света – за това е репортажът на Веселина Пеева. Ще говорим и с художника Цветан Узунов, който изрисува с фолклорни мотиви един от подлезите в Пловдив.

Слушайте ни, ще бъде интересно!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Протести, инвестиции и дебати в "Ден след ден"

Вълната от протести на държавни служители в Пловдив започна. Работещите в Регионалното статистчиеско бюро поискаха достойно увеличение на работните заплати. Исканията и недоволството им проследи Антония Попова.  В село Бенковски откриха пилотно съоръжение за пречистване на отпадни води. Там беше и министърът на околната среда и водите Манол Генов. За..

публикувано на 20.11.25 в 14:56

"Вход свободен" - как ни определят и контролират емоциите

Във „Вход свободен“ днес  продължаваме темата, която започнахме във вторник –  кристалотерапията и нейните ползи при емоционални нестабилности, стрес и други състояния. Наш гост ще бъде кристалотерапевтът Дарина Димова, която ще разкаже повече за метода, практиките и как кристалите могат да подпомогнат емоционалното ни благополучие. Днес отбелязваме..

публикувано на 20.11.25 в 09:30

На 20 ноември "Точно днес"

Четвъртък сутрин с актуалните теми и събитията в Пловдив и региона, които следим. Първата  Пречиствателна станция за отпадни води, която ще прави четвъртично пречистване на води, се открива в пловдивското село Бенковски. Лентата ще бъде прерязана от министъра на околната среда и водите Манол Генов. А за проекта, който е резултат от  успешно..

публикувано на 19.11.25 в 16:55

Надолу, вместо нагоре "Ден след ден"

Какви и чии интереси се крият в продажбата на 85% общински акции в „Свободна зона – Пловдив“? Какъв е потенциалът на дружеството и защо то не носи съответстващата му печалба? Защо кметът предлага продажбата на общинските акции в него, което съветниците са включили за разглеждане на сесията утре? Темата ще коментираме с Борислав Инчев , общински..

публикувано на 19.11.25 в 14:59

Благотворителност и география във "Вход свободен"

Днес в предаването наш гост е преподавателят и предприемач Калин Радулов, който преди време заедно със свои ученици създава настолната игра "Цар на историята". Игра, която много бързо се превръща в любима на хиляди семейства и внася нов смисъл в ученето чрез игра.  Към днешна дата той продължава своята мисия да вдъхновява и създава също толкова..

публикувано на 19.11.25 в 09:30