Празничното утро на 8 ноември ще посрещнем с усмивки, качествена музика и с основни изводи. Ето какво ще чуете от 6 до 9.30 часа:
Пет дни след местните избори – ГЕРБ не само се обяви за победител, но успя да приобщи и част от доскорошните си опоненти. За цената на властта ще говорим с Анастас Стефанов, политолог от Изследователски център „Тренд“.
Ще чуем и новия-стар кмет на Карлово. На Архангеловден там ще се проведе първото заседание на ОбС. Кой ще го оглави и какво мнозинство ще се формира в местния парламент? Отговорите ще търсим от Емил Кабаиванов.
Осми ноември е професионален празник на българската полиция. За успехите, проблемите и предизвикателствата ще говорим със старши комисар Йордан Рогачев, директор на Областна дирекция на МВР-Пловдив.
В последното работно утро ви каним и на два концерта:
Четирима от най-известните барабанисти у нас излизат на пловдивска сцена. В събота те ще споделят не само своите емоции от музиката, но и нов прочит на творчеството си в проекта The Voice of Drums. Повече за него ще ви разкажем минути преди осем часа.
А в зона „Култура“ на Радио Пловдив – композиторът Петър Дундаков за световната премиера в концерта „Гласове Нечути“ от поредицата Опера Бутик. С него ни среща Галя Митева.
За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се отговори на изисквания, желания и реалност. Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..
В поредния февруарски епизод на "Уроци по щастие", разговаряме с психолог Петя Георгиева за предизвикателствата в отношенията. Споделяме подробности и за предстоящо събитие насочващо вниманието ни към проблемите на пътя. Идеята на "SAFER Behind the wheel" е да ограничи инцидентите, предизвикани от невнимателно, агресивно, неадекватно шофиране и..
Четвъртък утро на 6 февруари по темите: възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители", д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив, Страхил..
Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума. А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..