Есенни сюжети бележат времето в очакване на по-спокойния политически сезон. След броенето на бюлетините и лиспопада на кандидатите за власт, атмосферата се проясни и оконтрасти новите фигури в управлението по места с амбициите им за по-добра промяна. А експертизата на утвърдените ще бъде коридорът за поредното начало.
След полагане на клетва от новоизбраните, сглобяването на екипите стартира. По призива на кмета Здравко Димитров, от гражданите се очаква да изискват и да са активни за качеството на живота си и визията на града. За промените в градската среда и в очакване на по-добри градоустройствени решения – чуйте новия главен архитект на Пловдив Димитър Ахрянов.
А след него и новоизбрания с трети мандат кмет на район „Западен“ Димитър Колев за предстоящите задачи на районната администрация.
Ще попитаме още повече ли ще доплащаме за лечение в здравните заведения, ще бъдем ли диагностицирани навреме, ще има ли достатъчно средства за профилактика и за заплащане на медицинските специалисти – за отговор - д-р Нигяр Джафер от парламентарната здравна комисия след като НС прие бюджета на НЗОК за 2020 г. на първо четене.
Във времето за култура след 9 ч. – чуйте автора на рубриката „Великите европейци“ Пламен Асенов с неговия разказ за Карл ІV Люксембургски.
А в първите часове на утрото в сряда бъдете отново в компанията на тенора и солист на Пловдивската опера Марк Фаулър – той е гост в рубриката „Добро утро, Ден“ тази седмица.
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...
Днес отбелязваме Международния ден на биологичното разнообразие. На този ден 196 международни общности и държави, членки на Конвенцията за биологично разнообразие, се обръщат с призив за ежедневни усилия за опазване на биологичното разнообразие и неговото устойчиво ползване. Темата за 2025г " Хармония с природата и устойчиво развитие" разглеждаме с..
На 22 май добавяме още факти и анализи по важните теми от месеца - за еврото, културата ни и българската идентичност. Преди празника 24 май, разказваме за издателя Христо Г. Данов, къщата - музей отбелязва точно днес - 50 години от откриването на експозицията там. Яница Марова с репортаж за издателя от Пловдив, радетел за просвещение и култура...