Необезпечените финансово договори, които са подписани в 12 без 5 в предходния мандат, са на стойност между 20 и 30 милиона лева. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Илия Кирчев, заместник-кмет на Пловдив с ресори общинска икономика, здравеопазване, екология и управление на отпадъците. Проверките продължават и те ще приключат след три месеца. Кирчев смята, че не е изключено да се търсят варианти някои да се разтрогнат или да се отложат във времето.
Кирчев призна, че финансовото състояние на Община Пловдив не е добро, тъй като разходите изпреварват приходите с близо 20%, а за следващата година се очаква тази разлика да бъде още по-голяма. Причината е в увеличението на минималната работна заплата с 10 % от 1 януари и повишените с 25% такси, които общината ще плаща по новия договор за събиране, сметоизвозване и депониране на отпадъци. Той е сключен с фирмата „КМД“ и е един от тези, които са подписани в последните месеци на предходната кметска управа. Кирчев смята, че това не е било наложително, тъй като старият договор е в сила до 29 ноември.
Увеличението на такса смет и данък за придобиване на имущество ще вкарат в общинската хазна 6 милиона лева допълнително, заяви още ресорният заместник-кмет.
По-високите налози няма да могат да покрият дупката в бюджета. Това налага и оптимизация на администрацията, която според Кирчев е раздута.
Тя ще засегне предимно общинските предприятия. Обмисля се сливането на „Чистота“ с „Градини и паркове“, „Зооветерниарен комплекс“ със Зоологическата градина, а също „Радостни обреди“ и „Траурна дейност“.
Общо взето има доста голямо поле за оптимизация, коментира Кирчев.
Той смята, че с допълнителните 6 милиона лева от по-високите налози за следващата година, а също и с намаляване на разходите чрез оптимизацията - с около 3 до 5 милиона, ще може да се върже бюджета за следващата година.
Цялото интервю с Илия Кирчев можете да чуете в звуковия файл.Общо 1007 умрели и 31 ранени достигна броят на птиците, открити край Копривщица. Това съобщиха от Спасителния център за диви животни на неправителствената организация „Зелени Балкани“. По-рано през седмицата оттам заявиха, че в първия ден на новата година са получили сигнал за загинали и ранени планински чинки, като аутопсията и анализът дават..
Има ли потенциал природният газ не само като индустриално, но и като битово гориво? Основен въпрос в предаването „Ден след ден“, а отговорите търсим от Мария Кръстева, ипълнителен директор на Българската асоциация „Природен газ“. „Борсовата цена на природния газ остава значително по-ниска от електроенергията, но заради субсидирането –..
Когато по Коледа доста населени места останаха без ток заради тежкия сняг, много хора работиха при много тежки условия, за да възстановят електроподаването. Това каза в предаването "Ден след ден" Петър Костадинов , говорител на ЕВН. Той обясни, че дружеството разполага с достатъчно аварийни екипи и техника, но заради прекалено обилния сняг е имало..
Приемането ни в Шенген на практика е приключване на процеса на пълноправното приемане на България в ЕС - общност на свободно движение на стоки, хора и капитали. Да припомним, че в Шенгенското пространство има и няколко страни, които не са членове на ЕС като Лихтенщайн и Швейцария, каза в предаването "Точно днес" Йордан Божилов , председател на..
България засяда, ако изостави Плана за възстановяване и устойчивост. Това коментира Павлин Стоянов, специалист в сферата на енергетиката и климата и автор на платформата Климатека във връзка с решението на Брюксел през декември да откаже второто плащане към България по ПВУ. По думите му има голяма опасност страната ни да загуби поне..