На спешна среща снощи между премиера Бойко Борисов, министри от кабинета му и протестиращи медицински сестри бе потвърдено, че министър-председателят ще бъде гарант за обещаните по-рано на медиците по-добри условия на труд и по-високи заплати. Защо трябваше да се стига до ефективни протести с палатков лагер пред МС и какво всъщност обеща премиерът на медицинските специалисти – коментарът е на здравния икономист Аркади Шарков от Експертния клуб за икономика и политика (ЕКИП).
Продължават протестите на жители на „Южен“ срещу презастрояването в района. След допитване, организирано от Инициативния комитет, хората са отхвърлили предложението на инвеститора да облагороди пространството край Юбилейния блок и сезират за проблема Административния съд и ДНСК. Защо се стигна до тук – говорим с председателя на ИК Димитър Колев.
И още на градска тема – кметът Здравко Димитров обяви, че общината ще вземе заем от ЕИБ, само ако пловдивчани са съгласни, а закриването на Пловдив като европейска столица на културата ще бъде на 12 януари догодина – на същата дата, когато бе и откриването. Обобщението е на Веселина Пеева.
Бърнаут синдромът застрашава не само възрастните учители, от него страдат и 30-годишните. Това сочи равносметката от мащабно научно изследване на синдрома, проведено от специалисти от ПУ „П. Хилендарски“. Представя го Антония Попова.
А в Асеновград общински съветници от БСП изразиха своето становище относно неработещата пречиствателна станция и предложенията да поскъпне такса смет за гражданите. Репортажът е на Емилия Куюмджиева.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..