На спешна среща снощи между премиера Бойко Борисов, министри от кабинета му и протестиращи медицински сестри бе потвърдено, че министър-председателят ще бъде гарант за обещаните по-рано на медиците по-добри условия на труд и по-високи заплати. Защо трябваше да се стига до ефективни протести с палатков лагер пред МС и какво всъщност обеща премиерът на медицинските специалисти – коментарът е на здравния икономист Аркади Шарков от Експертния клуб за икономика и политика (ЕКИП).
Продължават протестите на жители на „Южен“ срещу презастрояването в района. След допитване, организирано от Инициативния комитет, хората са отхвърлили предложението на инвеститора да облагороди пространството край Юбилейния блок и сезират за проблема Административния съд и ДНСК. Защо се стигна до тук – говорим с председателя на ИК Димитър Колев.
И още на градска тема – кметът Здравко Димитров обяви, че общината ще вземе заем от ЕИБ, само ако пловдивчани са съгласни, а закриването на Пловдив като европейска столица на културата ще бъде на 12 януари догодина – на същата дата, когато бе и откриването. Обобщението е на Веселина Пеева.
Бърнаут синдромът застрашава не само възрастните учители, от него страдат и 30-годишните. Това сочи равносметката от мащабно научно изследване на синдрома, проведено от специалисти от ПУ „П. Хилендарски“. Представя го Антония Попова.
А в Асеновград общински съветници от БСП изразиха своето становище относно неработещата пречиствателна станция и предложенията да поскъпне такса смет за гражданите. Репортажът е на Емилия Куюмджиева.
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...
Днес отбелязваме Международния ден на биологичното разнообразие. На този ден 196 международни общности и държави, членки на Конвенцията за биологично разнообразие, се обръщат с призив за ежедневни усилия за опазване на биологичното разнообразие и неговото устойчиво ползване. Темата за 2025г " Хармония с природата и устойчиво развитие" разглеждаме с..
На 22 май добавяме още факти и анализи по важните теми от месеца - за еврото, културата ни и българската идентичност. Преди празника 24 май, разказваме за издателя Христо Г. Данов, къщата - музей отбелязва точно днес - 50 години от откриването на експозицията там. Яница Марова с репортаж за издателя от Пловдив, радетел за просвещение и култура...