Темите – злободневни, проблемите – с трудни решения са на познатата ни територия – здравеопазване, промени в законодателството и в бизнес средата. Между 8.00 и 9.00 ще говорим за тях.
Но в зимното утро и ще си спомним и за лятото.
Студентите от специалността „Етнология“ на ПУ „Паисий Хилендарски“ ще представят на традиционен студентски форум под надслов „Етноложко и антроположко лято 2019“ резултатите от срещите си с хора от с. Свежен и проучванията си свързани с локалните измерения на културата, историческата памет и материалното и нематериалното културно наследство. По темата чуйте доц. д-р Меглена Златкова – ръководител на катедра „Етнология“.
Частните болници да провеждат конкурс при закупуване на лекарства, за да подлежат на същите условия като държавните, и изписването на лекарствата да не се осъществява чрез източване на касата и под натиск на лобисти в драстично разминаване на цените им около 7 пъти.
След като министърът на здравеопазването Кирил Ананаиев се ангажира с промяна в закона за обществените поръчки, днес ще питаме уместно ли е подобно решение и до какво ще доведе то – коментар на д-р Нигяр Джафер от парламентарната здравна комисия.
Парламентът прие окончателно новия Закон за маслодайната роза. Изчистени ли са в него спорните въпроси и ще гарантира ли той на ангажираните в бранша адекватни условия за работата им? По темата ще разговаряме с изпълнителния директор на Българската национална асоциация етерични масла, парфюмерия и козметика Гергана Андреева.
В минутите за култура след 9 ч. ще ви поканим на изложбата на художника Матей Матеев. В галерия „Резонанс“ той представя платна и сюжети под надслов „Момиче с китара“. Интервюто е на Галя Митева.
А първите минути на утрото и в петък ще бъдем в компанията на актьора от Пловдивския драматичен театър Петър Тосков. Той е гост в рубриката „Добро утро, ден“ тази седмица.
На 22 май добавяме още факти и анализи по важните теми от месеца - за еврото, културата ни и българската идентичност. Преди празника 24 май, разказваме за издателя Христо Г. Данов, къщата - музей отбелязва точно днес - 50 години от откриването на експозицията там. Яница Марова с репортаж за издателя от Пловдив, радетел за просвещение и култура...
За разума, чувствата, колелото, стълбата и лабиринта ще бъдат разговорите в предаването „Ден след ден“ в деня на Светите Константин и Елена. Денят е празник на Пазарджик от далечната 1930-та година и след прекъсване по времето на соца е възстановен през 1987 година. Денят обаче е изпитание за 50 хиляди зрелостници в страната, които се явиха на..
Динамична и цветна сряда ни очаква във "Вход свободен"! Отбелязваме Световния ден на културното многообразие, за диалог и развитие. Ще погледнем назад в историята на многовековния ни град, който всякога е бил дом на цветна палитра от различни културни общности. Ще ви разкажем за предстоящите събития от инициативата "Танц в сърцето на Пловдив". Елиа..
Празничното утро на 21 май ще посрещнем с камбанен звън от пловдивския храм „Свети Свети Константин и Елена“. Там ще бъде нашата колежка Елена Крушкова , която ще ни разкаже повече за празника и как пловдивчани го отбелязват. Двайсет и първият ден на месеца е изключително важен за над 50 000 зрелостници в цялата страна, които ще се явяват..
Финансов ресурс, мерен с число с дванайсет нули след него, вече имат не само най-богатите страни в света, но и България. Става дума за общото богатство на всички българи, което според проучване на Експертния клуб по икономика и политика, достига 1 трилион лева за първи път в историята. Ще говорим по темата с икономиста Стоян Панчев. Българската..