Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Антивирусно в "Ден след ден"

Снимка: Eng News 24h

Вирусите съпътстват човешката история от дълбока древност. Но доколко съвременният човек е подготвен да се справи с последиците от тях – за здравето, психиката, икономиката? По все по-актуалната тема за разпространението на коронавируса и мерките за борба с него в програма „Ден след ден“ чуйте:

-  председателя на Сдружението на хотелиерите и ресторантьорите „Тракия“ в Пловдив Еню Енев за това как ще се отрази страхът от зараза на пловдивските заведения;

-  директора на Драматичния театър в Пловдив Кръстю Кръстев за мерките, които предприемат, във връзка с КОВИД – 19. Разговорът с него е на Галя Митева;

-  как дезинфекцираха сградата на община Асеновград срещу вируса в репортажа на Емилия Куюмджиева;

-  социолога Геновева Петрова от „Алфа рисърч“ с последното изследване на нагласите за "Засилено търсене на информация, умерено притеснение и положителна оценка за мерките срещу коронавируса";

-  икономиста Лъчезар Богданов от ИПИ за ефекта от епидемията върху българската и световна икономика.

- Живка Танчева разказва как страхът от коронавируса и грипа опразни наполовина детските градини и ясли в Пловдив. 

Чуйте и репортажа на Димитър Владимиров за пътните отсечки, които ще се ремонтират и строят в Пловдивска област през годината.

Има и още. Бъдете с нас!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Алтер его" - разговор с Божана Апостолова

Интервю с Божана Апостолова ще излъчим в "Алтер его" тази седмица. Разговорът е по повод 24-ти май - празникът на славянската писменост и култура. Ще звучат някои от най-емблематичните стихове на голямата българска поетеса. Това е първата част от разговора с Петър Краевски, втората част очаквайте седмица по-късно. Божана Апостолова е основател на..

обновено на 24.05.25 в 11:02

С ухание на цветя и в очакване на празника „Ден след ден“

В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..

публикувано на 23.05.25 в 14:41
Снимката е илюстративна

“Вход свободен” в емоциитe на май

Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..

публикувано на 23.05.25 в 09:05

Цветно и предпразнично "Точно днес" на 23 май

В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини,  изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..

обновено на 22.05.25 в 16:57

Евро, имоти и думи в "Ден след ден"

Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...

публикувано на 22.05.25 в 14:56