Д-р Емилова посочи, че целият свят е изправен пред предизвикателството коронавирус. Видно е, че е изобретен да унищожи много възрастни хора. Целта е да остави младите и здрави, но фактите сочат, че и млади хора ще бъдат покосени, ако са с намалени защитни сили. Рисковите фактори са хроничните заболявания, пушенето на цигари и употребата на алкохол.
Има мерки, които могат да увеличат защитните сили на организма, независимо от възрастта. В моята практика съм забелязала, че различните пациенти, които направят програмата за омекотена форма на гладуване по системата на Лидия Ковачева, или други по-строги форми, спират да боледуват. Години наред, не болекуват от грип, бронхит и бронхопневмония, гнойна ангина, изчезва и хроничният синузит. Практиката показва, че когато прочистим организма си с лечебно гладуване, можем да имаме по-добра защита.
Д-р Емилова препоръча: Един ден в седмицата да направим програмата от плодове, мед и чай през два часа. Ако продължим в следващия ден плодовете да бъдат до 2 килограма. Така можем да се предпазим от тежките инфекции, които причинява коронавирусът. Добре е програмата да продължи повече дни. Важное да се знае, че след 1-2 или три дни на плодове, чай и мед е необходимо един ден захранване по схемата: сутрин билков чай с мед, в 10 часа плодове или фреш, на обяд салата от сурови зеленчуци с лимон, без сол, вечцерта също салата и постна храна. В следващите дни схемата е същата, като може да се прави смути със зелени листа и плод, и голяма салата от пресни зеленчуци. Добре е да се използва рукола, спанак и кейл. Към салатата се прибавят сурови и накиснати за 2 часа слънчогледови, или тиквени семена, заедно с постна храна и малко зехтин. Също смлени семена от сусам, лен, коноп, орехи, лешници, бадеми и кашу. Добре е ядките 8 часа преди това да са накиснати във вода. Ако цяла седмица се храним с постни храни, а един ден останем да плодове, чай и мед ще направим всичко най-добро за себе си.
Д-р Емилова заяви, че могат да дават индивидуални съвети чрез фейсбук, хората не трябва да идват до центъра, но е възможно, тъй като пътуванията все още не са забранени. Отдели внимание и на животинските продукти, като най-вредни в случая са млякото и млечните продукти, тъй като причиняват възпалителни заболявания.
Повтарям го вече 27 години. Научни проучвания показват, че колкото повече млечни продукти се използват, толкова по-често се боледува и защитната сила на организма е по-малка. Сега тези храни могат да се избягват, докато премине епидемията.
Хората да бъдат отговорни към собственото си здраве, на децата и родителите. Ако не можем да си доставим чисто био месо и яйца, по-добре да не се консумират. Сега сме в период на пости, и нищо не ни пречи да променим начина си на хранене, подчерта д-р Людмила Емилова.
Разбира се, всеки има правото на избор.
Интервюто с д-р Людмила Емилова е в звуковия файл.
Съвместната кампания е между МБАЛ - Пазарджик и общината, а инициатор е д-р Димитър Бакалов, заместник-началник на Спешното отделение. " Тази кампания се роди от идеята да успеем да предоставим медицинска помощ в малките населени места, особено за хората, които са трудно подвижни. Получих пълна подкрепа от директора на болницата д-р Красимир..
Спешни законови реформи, по-голям контрол от страна на държавата и право на коопериране на малките производители. За това настояват членовете на Българската аграрна камара, която пое ангажимент да опише нелоялните търговски практики по цялата верига на доставки. "Като Аграрна камара този проблем го поставяме от миналата година и тогава, по..
Според предложения проектобюджет за 2025 година и финансовия план за следващите три години България влиза в дългова спирала, смята преподавателят по икономика и финанси проф. Красимир Петров. Дълговете ще достигнат през тази година 60 млрд. лева, догодина 70 млрд. лв, следват 80 млрд и след това 87 млрд. лева. България затъва в бясна скорост в..
Ръководството на "ЕВН България" (EVN) възрази остро срещу приетия на второ четене от Народното събрание Законопроект за предоставяне на финансова подкрепа на битови крайни клиенти на електрическа енергия, останали без ток в периода 21-31 декември 2024 г. включително. "Изненадани сме от приетото вчера в парламентарната Комисия по енергетика и днес в..
Техническият университет – филиал Пловдив отваря 12 от най-съвременните си лаборатории за практически упражнения на ученици от 58 училища в Южен централен район . Инициативата „Час в лабораторията: иновации в действие“ ще даде възможност – чрез открити уроци и практики, ученици от 11-ти и 12-ти клас и техните учители да надградят знанията си..