Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В търсене на изход „Точно днес“

Между страха и надеждата, усамотени, невярващи и незнаещи, търсим помощ и утеха от хората, които доказват висок професионализъм, морал  и дух.

Два нови случая с коронавирус в Смолян. Връзка с областния управител Недялко Славов.

Как тръгна  новият Консултативен медицински кабинет за пациенти със съмнение за коронавирус,който работи от вчера  в МБАЛ „Свети Пантелеймон“.  Слушаме управителя д-р Констанатин Сапунджиев.

За здравето – заедно: проф. Владимир Пилософ председател на Българската педиатрична асоциация. Грижите за бебетата и децата.

Епидемии и хора. От Средновековието до днес. Разговор с историка Димо Чешмеджиев университетски преподавател в ПУ и професор в Кирило-Методиевски научен център към БАН.

 Международният ден на театъра 27 март  в Пловдивския куклен театър ще бъде отбелязан  с онлайн спектакъла „Едип празникът на ослепяването“. Той е  по митове за Eдип и трагедията на Софокъл „Едип цар“ – избран точно заради посланието в представлението за невежеството и прозрението. Разговор с  директора на театъра Виктор Бойчев.  

„Точно днес“. Петък 27 март. От 7 до 9.30  




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

„Точно днес“ - с усмивка и с важните теми в новата седмица

Първото работно утро съвпада със знакова за България дата, а именно – 10-ти ноември. Повод да се замислим какво постигнахме и какъв път има да извървим. Ето какво ще чуете във времето от 6 до 9.30 часа: Как пловдивчани могат да се включат в управлението на града и страната чрез платформата pitai.bg? Тя ще бъде представена днес в Дома на..

обновено на 09.11.25 в 18:04

Клуб "Неделя" за различията и силата на обичта

Днес Ви срещаме с Марти... дете, като всички останали.  Ходи на училище, чете книги, обича кучета... Само крачетата му не са съвсем като на другите деца и понякога не го слушат достатъчно.  Майката на Марти използва всяка възможност да подкрепи момчето си като му създава позитивни преживявания и го насърчава да вярва в себе си. Въпреки неговите..

публикувано на 09.11.25 в 15:10

Ранно утро с "Шейкър"

Неделното ноемврийско утро споделяме заедно, с надежда за позитивен и ползотворен във всеки смисъл ден! Надяваме се меката и топла есен да продължи, и да ни пдари още дълги часове за приятни разходки и още много от красивите си багри! Заедно с красотата на есента обаче, попадаме и във времето на настинки, неразположения, вируси и хронични болежки. Ще..

публикувано на 08.11.25 в 16:05

В "Ден след ден" - за горивата и транспорта

Държавата поема контрола над "Лукойл".  По голяма спешност парламентът реши да постави рафинерията в Бургас под управлението на особен управител. Това се случи, след като САЩ отказаха на швейцарската компания – купувач да придобие международните активи на „Лукойл“, определяйки я като марионетка на Кремъл. За правомощията, които ще има особеният..

публикувано на 07.11.25 в 14:43

За книгите и библиотеките днес във "Вход свободен"

В последния работен ден от седмицата говорим за важността на училищните библиотеки и книгите, които са най-харесвани от децата. Какви са начините и способите една училищна библиотека да се превърне в притегателно място за съвременните деца, разказва  Деана Атанасова - удостоена с отличието "Училищен библиотекар на годината".  Награда, която й бе..

публикувано на 07.11.25 в 09:16