Среща със студентите от Медицинския университет шестокурсниците Антония Дрънгова и Николай Маврев, които участват в представителното проучване в Пловдив по метода ELISA.
„За здравето заедно в борбата срещу коронавируса “ – проф. Емил Паскалев началник на Клиниката по нефрология и трансплантация в Александровска болница.
За промените в някои схеми и мерки за преодоляване на последиците от кризата в икономиката заради Covid-19. Интервю с икономиста проф. Боян Дуранкев.
Художникът Емил Миразчиев член на комисията по изобразително изкуство за наградата „Пловдив“ . Предложения, журиране,промени, коментари.
Писателката Неда Антонова преди онлайн премиерата на романа „Безмълвие“, който разказва за „Греховната младост на Паисий Хилендарски“.
„Точно днес“. Петък 22 май от 7 до 9.30
Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..