Във време, в което утвърдени цивилизационни представи се превръщат в клишета и започват да губят от смисъла си, заради честата им и безотговорна употреба, заради неразбиране и подмяна на ценностите, обществото повече от всякога се нуждае от тях като ориентир за гражданско поведение.
Такива злощастни понятия се оказаха „общественият консенсус“, „дебатът“, „политическият диалог“ и добавят принадена стойност към дефицитите на политическото време.
И понеже общественият консенсус дотук така и не се състоя, опити за постигането му ще следват непрекъснато с нови усилия и на всички нива, защото логиката на общественото развитие е такава.
От темата за устройството на държавата, основния Закон, властта до темите свързани с ежедневния ни комфорт и сигурност, дебатите предстоят. А събеседници в програма „Точно днес“ са:
Депутатът от Седмото Велико народно събрание и председател на УС на Института за социология „Иван Хаджийски“ Петър Емил Митев - Какъв консенсус е необходим на политиците, за да бъде свикано Велико народно събрание и приемат Конституция, гарантираща достойнството и сигурността на България и на гражданите.
Асен Костов преди предстоящия протест в Пловдив от името на пловдивчани с искания за оставките на премиера Бойко Борисов и на главния прокурор Иван Гешев. Как ще продължи недоволството на улицата и докога ще ескалира напрежението.
Пловдивските общински съветници Николай Радев от БСП, Веселина Александрова от „Демократична България“ и Стефан Послийски от ВМРО-БНД с коментар на позицията на кмета Здравко Димитров решението за цената на билетите и картите в градския транспорт да бъде взето в местния Парламент след дебат и с консенсус.
Чуйте и носителя на Голямата награда на името на създателя на Цар Симеоновата градина Люсиен Шевалас арх. Петър Петров от фирма VIP GARDIANS.
А директорът на Регионална библиотека „Николай Вранчев“ - Смолян Светлана Хаджиева ще разкаже за новото дарение с книги от личната библиотека на поета и писател Любомир Левчев и за цената на дарителството.
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Кристиян Владов – главен уредник в Природонаучния музей в Пловдив и специалист по приложна хидробиология. Куратор на залите „Риби“ и „Сладководен аквариум“, изследовател на водния свят и участник в експедиции чак до Антарктида. Той е сред участниците в 33 българска експедия до Ледения континет,..
Градът е полупразен, завладян от обичайната юлска жега. Тези, които сме още тук - най- коравите пловдивчани, разчитаме на утешителната вяра в августовската отпуска, пием ледени фрапета и благославяме наум изобретателя на климатика - почитаемият мистър Уилис Кериър. Днес в предаването освен свежа музика и интересни теми сме ви приготвили..
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения ще разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за отглеждане и развъждане на..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
"Да бъдеш нестандартен учител, това често значи да вървиш по ръба" - думи на Станислава Йорданова, отличена в Националния конкурс за нестандартни учители организиран от Бургаски държавен университет “Проф. д-р Асен Златаров” и Департамент КПРПС - Бургас . Определя тази награда като "връх" в своя личен път на израстване! Такова признание не се..