С много емоции, доза тревога и неизвестни,прелистихме календара на 15 септември.
Денят, който събира във фокус вълненията не само на учениците, на учителите и родителите, но и на цялото общество, остава онази безценна територия за мечти и надежди за по-добро бъдеще, която всички помним през целия си живот и искаме да опазим и много лично завинаги.
Макар и различна, новата 2020-2021 учебна година ни отвежда към храмовете на знанието – българските училища, в които младите хора на България ще възпитават умения, знания и характери. А цялото общество има дълг към тях, като помага те да успяват и да работи за преодоляване на трудностите.
Живка Танчева ще посрещне първолаците в пловдивското училище „Христо Ботев“ минути преди 9 ч, за да им пожелаем заедно успех на територията на знанието и приятелствата.
Със специален концерт на Античния театър откриват и академичната година в АМТИИ-Пловдив, която отчита и най-успешната кандидатстудентска кампания, въпреки че тя се проведе в усложнените условия на пандемия. Събеседник – рекорът на Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство проф. д-р Тони Шекерджиева – Новак.
В динамичния календар на лятото антиправителствените протести не стихват, провеждат се избори за партийни водачи, дискутират се предстоящите избори и технологията им, силно разделеното общество дава заявки за необходимостта от промени. На какво учим децата си и как и на какво възпитава подрастващите обществената среда – по темата е разговорът с писателя Румен Леонидов.
Защо от синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ написаха отворено писмо на старта на новата учебна година по редица спорни въпроси свързани с обучението и поискаха, ако родителят не дойде до един час в училище, за да вземе болното си дете, да бъде глобяван с 1000 лв. Коментарът е на председателя на синдикат „Образование“ Юлиян Петров.
За благотворителната инициатива, подета от пловдивската поетеса Елена Диварова с цел превръщането на старо българско училище в сръбското село Грознатовци в културен център с първата читателска сбирка на български език – интервю на Екатерина Костова.
А първите минути на утрото ще останем и във вторник в компанията на най-успешния български състезател по гребане кану Николай Бухалов. Той е гост в руриката „Добро утро, ден“ тази седмица.
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува един от водещите кардиохирурзи д-р Андрей Неутов, завеждащ на новото отделение по кардиохирургия в УМБАЛ "Пълмед". В Пловдив го води професионалния път, а в България за първи път пристига през далечната 2001 година по лична покана на проф. Александър Чирков. Идва за да специализира - първо..
По коловозите на ярките светлини, които идват с наближаването на декември и ноемврийската политическа мъгла тръгват следобедните минути на предаването „Ден след ден“ по Радио Пловдив. Започваме с разговор за рекордно дългото заседание на 51-вото Народно събрание и осмия неуспешен опит за избор на негов председател. Преди заседанието на..
С Ралица Стоянова говорим за шестата ѝ изложба с картини и представяне на втората ѝ стихосбирка „Феникс. Възраждане“. С Владислав Христов ви разказваме повече за представянето на двуезичната хайку антология "Shining Wind/Сияен вятър". Сборникът е издание на Британско хайку общество, чийто председател е българката Илияна Стоянова и събира едни..
И ноември си отива, а усещането, че се въртим в омагьосан кръг все по осезаемо ни напомня на колко въпроси се чакат отговорите. Кога и дали въобще това НС ще заработи след като за пореден път не се стигна до избор на председател? Колко още може да задълбочи политическата криза, повличайки цялата държава? Говорим с Евелина Славкова, социолог от..
Спорът около поддържането на античните мозайки в Епископската базилика на Филипопол се обогати с криминално-сензационни елементи. Директорът на археологическия музей доц. Костадин Кисьов съобщи за намерена ценна находка, но направено чрез грубо разкопаване на мозайките и крито впоследствие от служители на „Старинен Пловдив“. Директорката Елена..