В първия есенен и последния за септември петък, който оказва се е и Световен ден на белия дроб в "Ден след ден" ще разгледаме темата за COVID-19 от три различни страни:
Експертно-аналитична - с разговор в ефир с пулмолога д-р Александър Симидчиев, който освен че е член на Националния кризисен щаб, председателства и сдружение "Въздух за здраве".
Фактологическа – с интервю на Антония Попова за нов случай в пловдивска детска градина, заради който са карантинирани 22 деца.
И сравнителна – с художника и поет Георги Веснаков, който 10 години живее в Кувейт и дошъл в Пловдив за международния фестивал "Орфей 2020", не е ясно кога ще може да се прибере при семейството си заради корона-мерките.
След това ще отидем в Граф Игнатиево, но не заради завършващата днес най-мащабна международна летателна тренировка „Тракийска пепелянка“, която домакинства авиобазата там, а за да попитаме кмета Нестор Чочев дали и как се отразява инфраструктурно на селото посрещането на авиатори от толкова много страни в интернационални учения.
Ще се разходим и до карловското село Васил Левски с директора на пловдивския Археологически музей д-р Костадин Кисьов, за да научим защо тази есен архитекти влизат в Тракийския селищен център, който досега се смяташе, че е от 5-ти век преди новата ера.
Накрая заместник кметът на Пловдив Пламен Панов ще ни разкаже как приема наградата за града като водеща дестинация за културен и събитиен туризъм, получена на церемония в столицата, както и при спада на туризма заради ковид-кризата какви ще са акцентите в културната политика на общината за идната година.
Започваме след новините в 15:00 и ще сме с вас до 17:00 часа. Слушайте ни!Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...